Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty
Ogłoszenia

W załączeniu przedstawiamy Stanowisko FZZ podsumowujące działania Rządu RP ws. ochrony miejsc pracy. 

 Informujemy, iż Prezes Zarzadu PGE GiEK S.A. wydała pismo okólne dotyczące zasad przyznawania świadczeń Pracownikom PGE GiEK S.A. (Centrala Spółki oraz wszystkie Oddziały) z tytułu używania samochodów prywatnych w celu dojazdu do i z pracy w związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną koronawirusem COVID-19.

 

Dnia 28.04.2020r. jak co roku ZZPRC KWB Bełchatów, wraz z ZSIP KWB Bełchatów i innymi związkami, uczciła Pamięć Ofiar Wypadków przy Pracy, składając kwiaty pod tablicą pamiątkową.

 

Od 2003 r. dzień 28 kwietnia jest ustanowiony jako święto przez Międzynarodową Organizację Pracy i obchodzony jako Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy.

 

     

 

 

 

 

Otrzymaliśmy od poszczególnych pracodawców - Kopalni Bełchatów, Spółek (Ramb, Betrans, Bestgum) propozycje dwóch porozumień związanych  z tzw. "skoszarowaniem".

Zdaniem PGE GiEK S.A. i wymienionych pracodawców - z uwagi na szczególne okoliczności faktyczne i prawne, należy: czasowo, fizycznie i dobrowolnie poddać odosobnieniu od reszty Pracowników i społeczeństwa określoną grupę Pracowników niezbędnych w celu zapewnienia ciągłości procesu urabiania węgla i jego dostarczania do Elektrowni, na okres wskazany przez Pracodawcę.

Działąjąc w pełni odpowiedzialnie za bezpieczeństwo, zagwaratnowanie praw obywatelskich i pracowniczych zawartych w prawie - Konstytucji RP, Ustawie Kodeks pracy, Układom Zbiorowym Pracy, Porozumień zbiorowych  - w imię dobra Pracowników Oddziału i Spółek, w imię dobra naszych Zakładów pracy, przekazaliśmy Pracodawcom JEDNOBRZMIĄCE STANOWISKO ORGANZACJI ZWIĄZKOWYCH .

Do pobrania     KOPALNIA  BEŁCHATÓW      -    RAMB     -     BESTGUM     -    BETRANS

CO OZNACZA DLA PRACOWNIKA i PRACODAWCY przedstawiony PROJEKT SKOSZAROWANIA