Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

Komunikat Departamentu HR PGE GiEK S.A. dot. pracy zdalnej i zasiłku opiekuńczego

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 w dniu dzisiejszym wydane zostało Pismo okólne nr 3/2020 Prezesa Zarządu PGE GiEK S.A. dotyczące zasad pracy zdalnej w Spółce, na podstawie  ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywoływanych nimi sytuacji kryzysowych.

Zgodnie z powyższym pismem okólnym, w uzasadnionych przypadkach, Pracodawca może podejmować decyzje  o poleceniu pracy zdalnej.  Praca zdalna jednorazowo nie może być zlecona pracownikowi na okres dłuższy niż 14 dni kalendarzowych. Polecenie pracy zdalnej powinno mieć formę pisemną. W przypadku wnioskowania o pracę zdalną przez pracownika wymagane jest również polecenie tej pracy przez przełożonego na zasadach zawartych w piśmie okólnym.   

Praca zdalna nie może być zlecona pracownikowi w przypadku usprawiedliwionej nieobecności w pracy, m.in. z powodu choroby, opieki nad członkiem rodziny/dzieckiem, podlegającemu kwarantannie.  

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 2 marca 2020 r o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem zwalczaniem COVID, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych,  w przypadku zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły do których uczęszcza dziecko, z powodu COVID-19, ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem do lat 8  przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy za okres nie dłuższy niż 14 dni.  Jeśli oboje rodzice dziecka pracują, to o dodatkowy zasiłek opiekuńczy może wystąpić jedno z rodziców. 

KOMUNITATY

Barbórka 2019 - Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów

Z okazji Górniczego Święta "Barbórka 2019" - Zarząd Związku przyznał honorowe Odznaczenia "Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów"

Zakładowa Komisja Pojednawcza nowej kadencji

W dniu 06.02.2019r. odbyło się pierwsze nowo powołanej Zakładowej Komisji Pojednwaczej KWB Bełchatów.

Komunikat ZKP pobierz T U T A J

OGŁOSZENIA

KOLONIE - OBOZY 2020

W załączeniu oferta wypoczynku: KOLONIE i OBOZY 2020 - organizowane przez PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów

PLAKAT INFORMACYJNY - pobierz  T U T A J

Oferta KOLONIE - pobierz  T U T A J

Oferta OBOZY MŁODZIEŻOWE - pobierz  T U T A J