Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

W dniu 19.06.2013r. odbyła się konfrencja prasowa nt. zmian w GKS Bełchatów SSA - poświęcona „Porozumieniu w sprawie wspierania rozwoju sportu na terenie miasta Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego. W konferencji udział wzięli: Prezes Zarządu PGE GiEK S.A., Pan Jacek Kaczorowski, Prezydent Miasta Bełchatowa Pan Marek Chrzanowski, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia EKS „Skra” Bełchatów Pan Krzysztof Chwiałkowski, Prezes Zarządu Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Technologicznego, Pan Dariusz Stępczyński oraz Prezes Zarządu GKS „Bełchatów” SSA, Pan Marcin Szymczyk. Materiał wideo TV GKS umieszczony na portalu Youtube znajduje się pod adresem: www.youtube.com/watch

 

Czytaj wiecej ...

W godz. popołudniowych 17.06.br.  w Hotelu „Wodnik” w Słoku k/Bełchatowa odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządów: PGE S.A. oraz PGE GEK S.A. z organizacjami związkowymi działającymi w spółkach koncernu PGE GiEK S.A. Celem Zarządów było uzyskanie stanowiska związków zawodowych w sprawie rozważanych przez spółkę wariantów optymalizacji kosztów w oddziałach PGE GiEK S.A., m.in. w konsekwencji zjawisk zidentyfikowanych w ramach prac nad kompleksem wydobywczo-wytwórczym „Turów”. Jednak poza wymianą poglądów nie dokonano żadnych ustaleń. Przedstawiciele strony związkowej wyrazili rozczarowanie brakiem konkretów.

Czytaj wiecej ...

INFO - TKB Dolsat - Dokładnie wczoraj (03.06br) w bełchatowskiej kopalni rozpoczęło się referendum strajkowe, do 26 czerwca górnicy mają czas by zdecydować, czy chcą strajku czy nie. A skąd ta determinacja? "Czy jesteś za podjęciem akcji protestacyjnej ze strajkiem włącznie, w przypadku nieuwzględnienia przez pracodawcę żądań Międzyzwiązkowego Zespołu Negocjacyjno-Protestacyjnego" między innymi na to pytanie odpowiedzą bełchatowscy górnicy, którzy od wczoraj czyli 3 czerwca biorą udział w referendum strajkowym. Do 26 czerwca górnicy zdecydują czy chcą strajku czy nie. A dlaczego doszło w ogóle do takiej sytuacji o tym opowie tuż po Tele Dniu Waldemar Lutkowski przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego KWB Bełchatów.

link do wypowiedzi: www.ebelchatow.pl/content/view/13212/79/

Czytaj wiecej ...

Warszawa, 22.05.2013r. - kolejny dzień protestu przed Kancelarią Premiera - przeciw bandyckim rządowym propozycjom zmian w Kodeksie Pracy. W dniu dzisiejszym w akcji brali udział przedstawiciele ZZPRC KWB Bełchatów. Platforma Obywatelska oraz Polskie Stronnictwo Ludowe wprowadzają do Kodeksu Pracy zmiany ograniczające ochronę kobiet w ciąży oraz młodocianych. Zamierzają wprowadzić:
• 13-godzinny dzień pracy,
• możliwość zatrudniania pracowników przez 12 kolejnych dni po 13 godzin,
• wypłatę wynagrodzenia za godziny nadliczbowe po 2 latach,
• zmniejszenie do 30% dodatku za pracę w godzinach nadliczbowych
Robią to wszystko TYLKO z żądzy zysku. Doprowadzi to do dalszego zwiększania bezrobocia. Wszyscy pracownicy muszą tym zmianom STANOWCZO się przeciwwstawić. STOP współczesnemu wyzyskowi.
 

Czytaj wiecej ...

24.03.2013r SPÓR ZBIOROWY

Z dniem 20.03.2013r. pięć organizacji związkowych KWB Bełchatów: ZZPRC, ZZGWB, NSZZ Solidarność, ZZ Kadra oraz ZZ Konto - weszły w spór zbiorowy z Pracodawcą. Zasadniczym elementem żądania sporowego jest brak realizacji Porozumienia z dnia 06.12.2012r. określającego m.in. zasady wynagrodzeń pracowników KWB Bełchatów oraz sposobu konsultacji i uzgodnień w procesie restrukturyzacji zakładu. Oczekujemy realizacji żądania do 05.04.2013r. Bliższe informacje nt prowadzonego sporu będziemy na bieżąco przedstawiać.

Czytaj wiecej ...

W dniu 18.02.br. w Bełchatowie, strony Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Zakładów Górniczych Branży Węgla Brunatnego podpisały Protokół dodatkowy nr 1 do istniejącego Układu i tym samym zostały również spełnione wymagania naszej Umowy gwarancyjnej. Układ podpisali - w imieniu Związku Pracodawców Porozumienia Producentów Węgla Brunatnego Prezes Zarządu Porozumienia Stanisław Żuk i Wiceprezes Zarządu Porozumienia Wojciech Antończak. Centrale Związkowe reprezentowali i podpisy po dokumentem złożyli: Wojciech Ilnicki oraz Piotr Grzegorczyk - NSZZ „Solidarność”, Henryk Wielec - FZZG WB, Roman Michalski -OZZZPRC, Marek Waldemar Jończyk - PZZ Kadra, Jan Krasiński i Henryk Frączak -NSZZ „Solidarność 80”.
Mamy nadzieję, że podpisanie Układu będzie milowym krokiem w dialogu społecznym całej naszej Branży Węgla Brunatnego, a którego tak bardzo w niektórych zakładach brakuje!

Czytaj wiecej ...

19.02.2013r Materiały filmowe

Prezentujemy materiały TKB Dolsat dotyczące posiedzenia Zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna z związkami zawodowymi:

www.ebelchatow.pl/content/view/12471/79/    oraz  www.ebelchatow.pl/content/view/12473/79/

Czytaj wiecej ...

09.01.2013r Wybory DELEGATÓW

Informujemy, że w tym roku upływa kadencja Delegatów ZZPRC na poszczególnych oddziałach KWB Bełchatów oraz Spółkach: Ramb, Bestgum Polska, Betrans, Elbest. W związku z powyższym, Zarząd ZZPRC podjął uchwałę o zorganizowaniu Sprawozdawczo-Wyborczego Walnego Zabrania Delegatów ZZPRC KWB Bełchatów w dniu 22 marca 2013r.

 

Czytaj wiecej ...

Sprawa złego naliczenia parytetu wymiany akcji, na której akcjonariusze stracili znaczne pieniądze, raz po raz powraca jak bumerang i za każdym razem pojawiają się pytania co zrobić, aby uzyskać jakiekolwiek odszkodowanie. W skrócie - akcjonariusze KWB Bełchatów zawarli ze Skarbem Państwa umowę zamiany akcji oddając akcje o większej wartości w zamian za PGE Górnictwo i Energetyka o mniejszej wartości. W skutek zamiany akcji i późniejszego połączenia PGE GiE z PGE akcjonariusze KWB Bełchatów mogli stracić nawet ok. 34 tysięcy złotych.

Czytaj wiecej ...

W załączeniu elektroniczne wydanie miesięcznika OZZZPRC - "Zmiany" wydanie grudzień 2012

zzprckwb.org.pl/upload/fck/grud_okl.pdf

zzprckwb.org.pl/upload/fck/zmiany_grudzien_pub.pdf

Czytaj wiecej ...

1 2 3 4 5 6 7
KOMUNITATY

Zmiana niektórych norm odzieżowych w Kopalni

 

Na wniosek Zakładowego Społecznego Inspektora Pracy - Dyrektor Oddziału KWB Bełchatów zatwierdził weryfikację norm odzieżowych, po pozytywnym rozpatrzeniu przez Komisję Odzieżową - (w załączeniu zdjęcia)

Barbórka 2018 - Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów

Z okazji Górniczego Święta "Barbórka 2018" - Zarząd Związku przyznał honorowe Odznaczenia "Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów"

Odznaczenia otrzymali:

OGŁOSZENIA

KOLONIE - OBOZY 2018

W załączeniu oferta wypoczynku: KOLONIE i OBOZY 2018 - organizowane przez PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów.

Oferta KOLONIE - pobierz  T U T A J

Oferta OBOZY MŁODZIEŻOWE - pobierz  T U T A J