Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
WAŻNE

                                                                                 - KLAUZULA  INFORMACYJNA  ZZPRC KWB Bełchatów w sprawie OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

    

W dniu 17 lutego br. w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie, odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Branży Węgla Brunatnego z udziałem przedstawicieli obecnego Rządu RP.

Ministerstwo Energii reprezentował - Sekretarz Stanu Grzegorz Tobiszowski, Ministerstwo Skarbu Państwa reprezentował - Sekretarz Stanu Marek Zagórski oraz Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej - Sekretarz Stanu Stanisław Szwed. Stronę Pracodawców reprezentowali m.in. Prezes Zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Marek Woszczyk, Prezes Zarządu PGE GiEK S.A. Sławomir Zawada, Dyrektorzy Kopalń Węgla Brunatnego: Bełchatów – Kazimierz Kozioł, Turów – Cezary Bujak oraz Konin i Adamów (Grupa PAK) – Sławomir Sykucki. Sekcję Górnictwa OZZZ Pracowników Ruchu Ciągłego reprezentowali: Adam Polakiewicz (Przewodniczący Sekcji), Waldemar Lutkowski (KWB Bełchatów) i Andrzej  Mazur (KWB Konin).

                   

W BESTGUM POLSKA - podpisano Porozumienie płacowe na 2016r. pomiędzy Zarządem Spółki a organizacjami związkowymi.

Wzrost wysokości wynagrodzeń w br. pozwala na wyrównanie przeciętnego wynagrodzenia w Spółce do przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, które ogłoszone przez GUS za 2015r. wynosi 3.899,78 zł.

Podpisane Porozumienie przez NSZZ Solidarność, ZZ Pracowników Ruchu Ciągłego i ZZ Górnictwa Węgla Brunatnego jest kontynuacją Porozumienia z czerwca 2014r., w którym zapisano zasady podwyżek w Spółce na lata kolejne oraz wyrównanie płac do wysokości przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda powołał przewodniczącą Forum Związków Zawodowych Dorotę Gardias w skład Rady Dialogu Społecznego. Uroczystość odbyła się we wtorek - 02.02.2016r. - w Pałacu Prezydenckim.

 

 Cieszę się, że mogłem wręczyć pani przewodniczącej tę nominację do bardzo ważnego ciała, jakim jest Rada Dialogu Społecznego, która zastąpiła Komisję Trójstronną, której prace niestety zostały sparaliżowane w okresie poprzednich rządów – powiedział Andrzej Duda. Zaznaczył, że inicjatywa powołania Rady Dialogu Społecznego w jakimś sensie pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w wymiarze symbolicznym, ale także z udziałem przedstawiciela prezydenta, była ważnym krokiem w kierunku odbudowania dialogu w naszym kraju.

Warszwa - Sejm RP - 28.01.2016r.  Obradowała Sejmowa Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa. Wysłuchano i rozpatrzono infomację Ministra Środowiska prof. Jana Szyszko na temat konsekwencji Pakietu Klimatycznego UE w kontekście ustaleń Szczytu Paryskiego (grudzień 2015) dla krajowego systemu energetycznego.

POLECAMY OBEJRZENIE TEGO MATERIAŁU - To bardzo ważne dla losów pracowników sektora paliwowo-energetycznego. 

Przedmiotowy materiał  godz. 14.08 - 15.37

 

źrodło: sejm.gov.pl

                    

W dniu 21.01.br. w Bełchatowie odbyło się plenarne posiedzenie Społecznej Rady Konsultacyjnej Branży Węgla Brunatnego GK PGE . W posiedzeniu uczestniczył cały Zarząd PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Dyrektorzy KWB Bełchatów i KWB Turów, Prezesi Zarządów Spółek: Betrans, Bestgum Polska, RAMB i MegaSerwis oraz Przewodniczący organizacji związkowych zrzeszonych w SRK BWB. Posiedzenie odbyło się na wniosek SRKBWB (Informacja). 

Zarząd PGE GiEK S.A. - potwierdził realizację dotychczas zawartych Porozumień w Oddziałach i Spółkach zależnych i nadzorowanych zawartych ze stroną społeczną. Potwierdział również przygotowanie projektu dokumentu - wynikłego z Porozumienia zawieszającego spory zbiorowe - w terminie do końca marca br. Zarząd wyraził zgodę na współne prace ze stroną społeczną nad modyfikacją mechanizmu kształtującego wynagrodzenia - oraz do dalszej jego negocjacji przy udziale Zarządu GK PGE.

Przedmiotem dyskusji był także poziom/uzupełnienie zatrudnienia - szczególnie w Oddziałach - w związku z realizacją PDO. Strona związkowa, kolejny raz apeluje o uzupełnienie stanu załogi, szczególnie w obszarach działalności podstawowej - z uwagi na obowiązujące przepisy określonych aktów prawnych w górnictwie. Omówiono bieżącą sytaucję w Oddziałach i Spółkach. Strony spotkania przedyskutowały zakres zagadnień, jaki będzie omawiany na najbliższym posiedzeniu Trójstronnego Zespołu branżowego ds. Branży Węgla Brunatnego, który odbędzie się w pierwszej połowie lutego br.

źródło: SRK BWB 

KOMUNITATY

PROŚBA

Przypominamy Państwu, aby w sytuacji z rezygnacji zaplanowanych wizyt w sieci placówek PZU Zdrowie SA - koniecznym jest dokonanie odwołania wizyty.

Wizytę można odwołać:

- SMS-em, odpowiadając na wiadomość z PZU Zdrowie SA z potwierdzeniem terminu umówionej wizyty,

- telefonicznie, dzwoniąc na Infolinię Opieki Medycznej pod numer 801 405 905

Działanie takie poprawi i zwiększy dostępność wizyt.

 

Barbórka 2017 - Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów

Z okazji Górniczego Święta "Barbórka 2017" - Zarząd Związku przyznał honorowe Odznaczenia "Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów"

Odznaczenia otrzymali:

 

OGŁOSZENIA

KOLONIE - OBOZY 2018

W załączeniu oferta wypoczynku: KOLONIE i OBOZY 2018 - organizowane przez PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów.

Oferta KOLONIE - pobierz  T U T A J

Oferta OBOZY MŁODZIEŻOWE - pobierz  T U T A J