Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
31.05.2017r Dzień Dziecka 2017

Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego KWB Bełchatów jak co roku zaprosił podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na ognisko z okazji Dnia Dziecka.

 

 

W ośrodku Wawrzkowizna już po raz kolejny odbył się Dzień Dziecka dla podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bełchatowie. Już od ponad 20 lat imprezę organizuje Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego KWB Bełchatów. Jak co roku na dzieci czekały słodkości i ognisko z pieczeniem kiełbasek, a także dyskoteka na świeżym powietrzu. W czasie imprezy nie brakowało także prezentów dla bełchatowskiej placówki. Wspólna zabawa i spędzony miło czas sprawia, że uśmiech z twarzy podopiecznych SOSW nie znika przez długi czas.

Materiał TV DOLSAT - zobacz T U T A J

Materiał B24 - zobacz T U T A J

 

29.05.2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego miało miejsce spotkanie, na którym omówiono dotychczasowe działania wszystkich zaangażowanych stron dotyczących rozpoczęcia eksploatacji złoża węgla brunatnego „Złoczew”.
 

 

22.05.2017 roku w Bełchatowie odbyło się spotkanie zorganizowane przez organizacje związkowe z bełchatowskiej kopalni. Tematem spotkania była opóźniająca się decyzji ws. budowy kopalni „Złoczew”.

W apelu wystosowanym do posłów i senatorów regionu łódzkiego czytamy na wstępie [..] Bezpieczeństwo energetyczne Polski wymaga nieustannej modernizacji oraz budowy nowych bloków energetycznych. Niewątpliwie do najważniejszych zadań inwestycyjnych w województwie łódzkim należy budowa nowej odkrywki węgla brunatnego w rejonie Złoczewa[..]
 Treść Apelu w całości          FOTOGALERIA
Decyzja środowiskowa nie została wydana, bo według RDOŚ w Łodzi były braki w dokumentacji. Na ich uzupełnienie Koncern PGE GiEK ma czas do 29 września.
Jednak czy oby na pewno? Jak długo można czekać? Czy przypadkiem ten czas nie jest zwykłym przeciąganiem w czasie ?

 

15 maja 2017r. - podczas wspólnego posiedzenia przedstawicieli reprezentatywnych Cenrtal Związków Zawodowych funkcjonujących w kopalniach węgla brunatnego wystosowały STANOWISKO w obronie kopalń węgla brunatnego. Stanowisko przekazane zostało m.in. do: Prezydenta RP, Premiera RP, Marszałków Sejmu i Senatu, Ministrów: Energii i Środowiska.

W dniu 18 maja br. otrzymaliśmy pismo z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z wnioskiem do Ministra Energii.

 

 

 

Wszystkie organizacje związkowe działające w KWB Bełchatów, zwróciły do Parlamentarzystów woj. łódzkiego o zaangażowanie się w sprawę budowy Odkrywki "ZŁOCZEW".  

Zaprosiliśmy wszystkich Posłów i Senatorów Ziemi Łódzkiej na wspólne spotkanie, które organizujemy na terenie Kopalni Bełchatów w dniu 22 maja br.

Podczas spotkania omówimy wszystkie trudności i oczekiwania, jakoie towarzyszą tej ważnej społecznie i energetycznie inicjatywie gospodarczej.

TREŚĆ  APELU  DO  PARLAMENTARZYSTÓW

KOMUNITATY

Barbórka 2017 - Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów

Z okazji Górniczego Święta "Barbórka 2017" - Zarząd Związku przyznał honorowe Odznaczenia "Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów"

Odznaczenia otrzymali:

 

MEGASERWIS - KOMUNIKAT

W komunikacie: Paczki Świąteczne, Wyższa premia w grudniu i Dodatkowe świadczenie socjalne

Treść  K O M U N I K A T U

OGŁOSZENIA

KOLONIE - OBOZY 2018

W załączeniu oferta wypoczynku: KOLONIE i OBOZY 2018 - organizowane przez PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów.

Oferta KOLONIE - pobierz  T U T A J

Oferta OBOZY MŁODZIEŻOWE - pobierz  T U T A J