Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

PGE Polska Grupy Energetyczna poinformowała, że 4 kwietnia 2013r. Zarząd PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna podjął decyzję o zamknięciu zadania inwestycyjnego „Projekt Opole II” polegającego na budowie nowych bloków nr 5 i 6 opalanych węglem kamiennym w Oddziale Elektrownia Opole. Zmiany na rynku energetycznym oraz w otoczeniu makroekonomicznym ograniczyły efektywność ekonomiczną tej inwestycji dla PGE. Przeprowadzone analizy wskazują, że ze względu na portfel wytwórczy PGE, oparty głównie na węglu brunatnym, oraz inne projekty inwestycyjne prowadzone w Grupie PGE, kontynuowane Projektu Opole II nie przyniosłoby wzrostu wartości dla akcjonariuszy PGE - czytamy w raporcie PGE opublikowanym w dniu 05 kwietnia br.

W dniu 4-go kwietnia br. odbędzie się posiedzenie Semowej Podkomisji stałej do spraw nowelizacji Kodeksu pracy oraz Kodeksu postępowania administracyjnego (NKK). Podkomisja została wyłoniona ze składu Komisji Nadzwyczajnej do spraw zman w kodyfkacjach. Porządek posiedzenia przewiduje: rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy- Kodeks pracy oraz ustawy o związkach zawodowych (druk nr 1105) oraz poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy (druk nr 1116) - złożonego przez grupę posłów Platformy Obywatelskiej.


 

STANOWISKO FORUM ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH w sprawie solidarnościowej akcji strajkowej w dniu 26 marca 2013 r.

 Forum Związków Zawodowych w pełni popiera działania podjęte przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno - Strajkowy (MKPS) powołany na terenie województwa śląskiego. Forum Związków Zawodowych zauważa, że chociaż MKPS powstał na Śląsku, to postulaty skierowane do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej dotyczą całego kraju, praktycznie wszystkich branż i pracowników.

Rząd RP nigdy nie miał czasu na rzeczywisty dialog, a związkowych partnerów społecznych traktował jako zło konieczne. Czas skończyć z „pozorowanym” dialogiem w ramach Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych i czas zacząć dialog, którego od dłuższego czasu „domagają” się prominenci rządowi – dialog „uliczny”.

Forum Związków Zawodowych nie popiera żadnej partii politycznej, natomiast poprze wszelkie działania społeczne w zakresie obrony słusznych interesów pracowniczych. Rząd RP w swoich decyzjach nie może uwzględniać interesów tylko jednej strony - pracodawców, ale również interesy pracownicze. Dlatego też Forum Związków Zawodowych postuluje o wycofanie z prac legislacyjnych dwóch antyspołecznych i antypracowniczych ustaw przedstawionych w obecnym kształcie, a mianowicie ustawy o elastycznym czasie pracy i tzw. ustawę „antykryzysową”.

DIALOG JEST JESZCZE MOŻLIWY, O ILE RZĄD RP BĘDZIE DO TEGO GOTOWY !


Tadeusz Chwałka
Przewodniczący
Forum Związków Zawodowych

 - zapis foto z pikiety przed Urządem Wojewódzkim w Łodzi - 26.03.2013r. - zakładka "O nas - galeria zdjęć"

 W dniu 22.03.2013r. odbyło się XXIV Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zebranie Delegatów ZZPRC KWB Bełchatów. Delegaci dokonali m.in. wyboru władz Związku tj. Zarząd, Prezydium i Komisję Rewizyjną na nową kadencję 2013-17 oraz wypracowali programowe decyzje i kierunki działań naszej organizacji. Zapis zdjęciowy znajdziecie w zakładce - (O nas - Galeria).


Poprzez głosy pięciu polskich posłów z SLD i Europa Plus, Parlament Europejski poparł w raporcie dotyczącym Energetycznej Mapy Drogowej 2050 tzw. "backloading", czyli propozycję Komisji Europejskiej, która prowadzi do administracyjnego podwyższenia cen zezwoleń emisji CO2. To morderczy cios we wszystke grupy energetyczne w Polsce - w tym PGE, oparte na paliwie węglowym. Za rezolucją głosowali  Marek Siwiec (Europa Plus), Lidia Geringer de Oedenberg, Bogusław Liberadzki, Janusz Zemke i Wojciech Olejniczak (wszyscy SLD).

KOMUNITATY

Barbórka 2019 - Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów

Z okazji Górniczego Święta "Barbórka 2019" - Zarząd Związku przyznał honorowe Odznaczenia "Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów"

Zakładowa Komisja Pojednawcza nowej kadencji

W dniu 06.02.2019r. odbyło się pierwsze nowo powołanej Zakładowej Komisji Pojednwaczej KWB Bełchatów.

Komunikat ZKP pobierz T U T A J

OGŁOSZENIA

KOLONIE - OBOZY 2020

W załączeniu oferta wypoczynku: KOLONIE i OBOZY 2020 - organizowane przez PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów

PLAKAT INFORMACYJNY - pobierz  T U T A J

Oferta KOLONIE - pobierz  T U T A J

Oferta OBOZY MŁODZIEŻOWE - pobierz  T U T A J