Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

   Od kilku tygodni członkowie i eksperci Podzespołu Komisji Trójstronnej ds. Emerytur Pomostowych rozmawiają o problemach związanych z realizacją przepisów o pomostówkach. Jedną z wypracowanych propozycji zmian w tym zakresie, która już była przedmiotem obrad Zespołu KT ds. Ubezpieczeń Społecznych, jest potrzeba stworzenia regulacji pozwalającej ZUS-owi wydawać wiążące decyzje w sprawie prawa do emerytury pomostowej osobom, które jeszcze nie rozwiązały stosunku pracy.

Prawo to miałoby im przysługiwać po zakończeniu pracy zawodowej, ale mając pozytywną, choć warunkową, decyzję ZUS, mieliby już pewność, że nie zostaną i bez pracy, i bez emerytury.
W związku z tymi dyskusjami, ZUS przesłał partnerom społecznym pismo, które skierował w tej sprawie do wszystkich oddziałów Zakładu. Podpisała je członek zarządu Pani Elżbieta Łopacińska.

Treść pisma :  zzprckwb.org.pl/upload/fck/ZUS 19_10_2011(1).pdf
 

06.12.2011r PDO - kolejne oblicze

5-go grudnia organizacje związkowe otrzymały pismo Dyrekcji PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów - informujące o przekazaniu do opiniowania kolejnej wersji Programu Dobrowolnych Odejść. Stanowisko związków zawodowych mamy przedstawić do 16 grudnia.

W załączeniu "nowy a jednak stary" projekt. Zainteresowanych prosimy a analizę i przekazanie swoich uwag.

zzprckwb.org.pl/upload/fck/PDO Grudzień 2011.pdf

  W dniach 22-23 listopada br. przedstawiciele Forum Związków Zawodowych z Przewodniczącym Tadeuszem Chwałką na czele gościli z wizytą w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym w Brukseli. Wizyta miała charakter informacyjny, jej celem było poznanie genezy, struktury i funkcjonowania EKES-u, oraz roli jaką pełni EKES w opracowywaniu polityki Unii Europejskiej ze szczególnym uwzględnieniem grupy pracowników.

KOMUNITATY

Barbórka 2017 - Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów

Z okazji Górniczego Święta "Barbórka 2017" - Zarząd Związku przyznał honorowe Odznaczenia "Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów"

Odznaczenia otrzymali:

 

MEGASERWIS - KOMUNIKAT

W komunikacie: Paczki Świąteczne, Wyższa premia w grudniu i Dodatkowe świadczenie socjalne

Treść  K O M U N I K A T U

OGŁOSZENIA

KOLONIE - OBOZY 2018

W załączeniu oferta wypoczynku: KOLONIE i OBOZY 2018 - organizowane przez PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów.

Oferta KOLONIE - pobierz  T U T A J

Oferta OBOZY MŁODZIEŻOWE - pobierz  T U T A J