Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

            

Warszawa, 26.06.2013r. Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog"

Forum Związków Zawodowych (FZZ), NSZZ „Solidarność” i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ) z dniem dzisiejszym zawiesiło swój udział w Trójstronnej Komisji ds Społeczno-Gospodarczych, Wojewódzkich Komisjach Dialogu Społecznego oraz wszystkich Trójstronnych Zespołach Branżowych.  "26 czerwca skończył się w Polsce pozorowany dialog społeczny" - powiedział Piotr Duda, wręczając Premierowi Donaldowi Tuskowi oświadczenie podpisane przez trzech Przewodniczących reprezentatywnych central związkowychi. Nastepnie przedstawiciele centarl opuścili obrady Komisji Trójstronnej.

Wyrażamy jednocześnie gotowość wznowienia naszego udziału w pracach wszystkich instytucji dialogu społecznego, w trybie natychmiastowym, z chwilą odrzucenia przegłosowanych już w Sejmie zmian w Kodeksie Pracy oraz dymisji Ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza” – podsumowali Przewodniczący Związków w oświadczeniu,  którego treść znajduje się TUTAJ.

Powołano międzyzwiąkowy Komitet Protestacyjno - Strajkowy na szczeblu krajowym, którego pierwsze posiedzenie zapalnowano na 11 lipca br.

info: Waldemar Lutkowski (sekretarz FZZ w KT ds. S-G)

 

 

  WOJEWÓDZKI KOMITET PROTESTACYJNO-STRAJKOWY FZZ

Prezydium Zarządu Województwa Łódzkiego Forum Związków Zawodowych - działając zgodnie z Uchwałą Zarządu Głównego FZZ - powołało Wojewódzki Komitet Protestacyjno-Strajkowy Forum Związków Zawodowych obejmujący wszystkie organizacje zrzeszone w FZZ działające na terenie województwa łódzkiego. To ogólnokrajowy protest przeciwko m.in.: haniebnym i niewolniczym zmianom uchwalonym w Kodeksie Pracy, braku realnej polityki organów władzy państwowej wobec pogłębiającego się bezrobocia (szczególnie wśród ludzi młodych), zaprzestania procesu zmian dotyczących praw funkcjonariuszy służb mundurowych, eliminacji publicznych placówek zdrowia i państwowego ratownictwa medycznego.
WKP-S będzie współdziałał i realizował zadania zgodnie z postanowieniami władz krajowych FZZ.
Łódź, 18.06.2013r.

Warszawa 13.06.2013r.  godz.2049     SEJM wydłużył do roku okres rozliczeniowy czasu pracy.

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację Kodeksu pracy wydłużającą do roku okres rozliczeniowy czasu pracy. Ma to pomóc w utrzymaniu konkurencyjności polskiej gospodarki w czasie spowolnienia gospodarczego. Noweli przeciwne były związki zawodowe. Za przyjęciem ustawy głosowało 227 posłów, przeciwko było 190, a 10 wstrzymało się od głosu.                     Zobacz kto  i  jak głosował

Główne założenie nowelizacji to wydłużenie okresu rozliczeniowego czasu pracy z 4 do 12 miesięcy, "jeżeli jest to uzasadnione przyczynami obiektywnymi lub technicznymi, lub dotyczącymi organizacji pracy". Posłowie nie zgodzili się na wprowadzenie do ustawy poprawek PiS, od których klub uzależnił swoje poparcie. Wniosek o odrzucenie ustawy w całości zgłosił Ruch Palikota, jej odrzucenia chciały także pozostałe kluby opozycji.

Postępowanie mediacyjne - 13.06.2013r.

W dniu dzisiejszym odbyło się pierwsze postępowanie mediacyjne w ramach prowadzonego sporu zbiorowego. Mediacje prowadzi Pani Małgorzata Marweg - mediator z listy prowadzonej przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporó zbiorowych - postępowanie mediacyjne jest obligatoryjne – musi zostać przeprowadzone po impasie rokowań. Jeśli strona, która wszczęła spór zbiorowy, podtrzymuje żądania zgłoszone pracodawcy jako przedmiot sporu i został sporządzony protokół rozbieżności – ze wskazaniem stanowisk stron, spór ten jest prowadzony przez strony z udziałem osoby dającej gwarancję bezstronności tzn. mediatora.

 

12.06.2013

W dniu 12 czerwca br. - jak co roku – na terenie OSiR Wawrzkowizna, zorganizowaliśmy dla Dzieci i Młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bełchatowie okolicznościową zabawę z okazji Dnia Dziecka. Ta już kilkunastoletnia więź, z dziećmi wymagającymi szczególnej opieki i trudu wychowawczego, zwiększa potrzebę poczucia bliskości, naucza pokory, pozwala się dzielić z grupami dzieci i młodzieży, tym wszystkim, co jest w życiu człowieka najcenniejsze.
My, pracownicy Kopalni Bełchatów funkcjonujący w całodobowym rytmie zakładu pracy górniczej, jednocześnie członkowie ZZPRC - znający wartość odpowiedzialności, tym bardziej chcemy dołączyć do naszych starań: miłość, dzielenie się radością i pomocą…..
W uroczej zabawie wzięło udział ok. 130 młodych ludzi wraz kadrą pedagogiczną i rodzicami. Mieliśmy przyjemność gościć Pana Szczepana Chrzęsta -Starostę Powiatu Bełchatowskiego, który jest organem nadrzędnym nad SOSW.
Pragniemy podziękować władzom Grupy Elbest, za jakże nieocenioną pomoc w organizacji zabawy. Bez Państwa pozytywnych decyzji, urok Dnia Dziecka miałby odcienie szarości.

SOSW w Bełchatowie działa od ponad 30 lat. Uczą się w nim dzieci i młodzież w wieku od 7 do 24 lat, upośledzone umysłowo w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. W szkole działają również grupy opiekuńczo-wychowawcze, gdzie uczniowie przebywają od poniedziałku do piątku.
Istnieją również tzw. "klasy życia", w których dzieci i młodzież są przygotowywane do funkcjonowania w życiu dorosłym.
Dzieci pobierają naukę w:
• Specjalnej Szkole Podstawowej (7 – 13)
• Gimnazjum Specjalnym (13 – 17)
• Zasadniczej Szkole Zawodowej Specjalnej,