Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

Forum Związków Zawodowych jest przeciwne wydłużeniu wieku emerytalnego w obecnej sytuacji i w formie zaproponowanej przez Rząd RP. Ocenia te propozycje jako nieprzemyślane i niedostosowane do dzisiejszych realiów społeczno-gospodarczych Polski. Za konieczne uznaje uprzednie przygotowanie i wdrożenie programów zabezpieczających osoby starsze oraz młode w kontekście: walki z bezrobociem, polityki prorodzinnej, polityki prozdrowotnej oraz zapewnienia odpowiedniej wysokości wynagrodzeń.

  W tym roku z funduszu rentowego być może zniknie kolejne 8-9 mld złotych. Rząd wynalazł sprytny mechanizm finansowy, który pozwala co roku przejmować i wygaszać miliardy pochodzące z naszych składek ubezpieczeniowych. Po podniesieniu wieku emerytalnego "maszynka do czyszczenia kont" będzie w stanie pochłaniać społeczne oszczędności w tempie kilka razy szybszym.

1 marca odbyło się spotkanie członków Klubu Parlamentarnego PSL z przedstawicielami trzech central związków zawodowych. Tadeusz Chwałka z Forum Związków Zawodowych, Piotr Duda z NSZZ Solidarność, Jan Guz, przewodniczący OPZZ przedstawili stanowiska reprezentowanych przez siebie organizacji w sprawie zapowiadanego przez rząd podniesienia wieku emerytalnego.
Szefowie central związkowych podkreślili, już na początku spotkania, że Polskie Stronnictwo Ludowe jest jedynym ugrupowaniem politycznym, które konsekwentnie, od początku, zastanawia się nad konsekwencjami, jakie proponowane zmiany będą miały dla społeczeństwa, zwłaszcza tej jego biedniejszej części.

Bełchatów - Rogowiec 1 marca 2012r.   W siedzibie PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów odbyło się spotkanie Zarządu PGE S.A. z przedstawicielami wszystkich Związków Zawodowych działających w Oddziałach Spółki PGE GiEK S.A. i PGE Elektrownia Opole S.A.

KOMUNITATY

Barbórka 2019 - Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów

Z okazji Górniczego Święta "Barbórka 2019" - Zarząd Związku przyznał honorowe Odznaczenia "Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów"

Zakładowa Komisja Pojednawcza nowej kadencji

W dniu 06.02.2019r. odbyło się pierwsze nowo powołanej Zakładowej Komisji Pojednwaczej KWB Bełchatów.

Komunikat ZKP pobierz T U T A J

OGŁOSZENIA

KOLONIE - OBOZY 2019

W załączeniu oferta wypoczynku: KOLONIE i OBOZY 2019 - organizowane przez PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów.

Oferta KOLONIE - pobierz  T U T A J

Oferta OBOZY MŁODZIEŻOWE - pobierz  T U T A J