Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

MSP ogłosiło przetarg na KWB Konin, Adamów i ZE PAK

Drukuj

Ministerstwo Skarbu Państwa opublikowało zaproszenie do negocjacji w sprawie sprzedaży 85 proc. akcji kopalń węgla brunatnego Adamów i Konin oraz 50 proc. akcji Zespołu Elektrowni Pątnów - Adamów - Konin. 

Termin składania pisemnych odpowiedzi upływa w dniu 15 marca 2010 roku o godzinie 12: 00.

Minister Skarbu Państwa nie dopuszcza możliwości rozłożenia ceny sprzedaży na raty.

47 proc. akcji w ZE PAK posiada Elektrim, kontrolowany przez Zygmunta Solorza-Żaka. Raczej nie będzie go stać na kupno wystawionych przez MSP na sprzedaż akcji ZE PAK i kopalń węgla brunatnego, należy spodziewać się sprzedaży jego akcji inwestorowi, który kupi udziały w PAKu od Skarbu Państwa. Skupienie przez jednego inwestora akcji ZE PAK od MSP i Elektrimu byłoby rozsądnym działaniem, kończącym okres kilkuletniego stanu niepewności co do przyszłości firmy. 
 

Według nieoficjalnych danych, akcje ZE PAK wystawione przez resort skarbu są warte ok. 2 mld zł. a akcje kopalń Adamów i Konin ponad 1 mld zł. MSP spodziewa się, że zakończenia transakcji można spodziewać się już w połowie br.

KOMUNITATY

Podpisane Porozumienia

Porozumienie płacowe w Betrans sp. z o.o. - podpisane

Komunikat pobierz  TUTAJ

Porozumienie płacowe w RAMB sp. z o.o. - podpisane

Komunikat pobierz TUTAJ

Zmiana Zarządu w MegaSerwis

 

Rada Nadzorcza dokonała zmian w składzie Zarządu MegaSerwis sp. z o.o. - Nowe władze Spółki będą reprezentowane przez: Kazimierza Szczech - Prezesa Zarządu, Tadeusza Szczerbaty - Wiceprezesa Zarządu ds. Rozwoju, Tomasza Rogojsza - Wiceprezesa Zarządu ds. Operacyjnych. Cały nowy skład osobowy Zarządu Spółki - to mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego. 

Pracę w Zarządzie Spółki zakończyli: Krzysztof Chwiałkowski - Prezes, Marek Chrzanowski - Wiceprezes Zarządu i Józef Skurnica - Wiceprezes Zarządu.

OGŁOSZENIA

Analiza - art.39 Kp

W załączeniu analiza ochrony wynikającej z art. 39 Kp.

Art. 39. Pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi, któremu brakuje nie więcej niż 4 lata do osiągnięcia wieku emerytalnego, jeżeli okres zatrudnienia umożliwia mu uzyskanie prawa do emerytury z osiągnięciem tego wieku

zzprckwb.org.pl/upload/fck/Ochrona art_39 kp.pdf