Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam 

Komunikaty

Opinia FZZ ws projektu ustawy o zmianie ustawy Kodeks pracy

W załączeniu przedstawiamy opinię Forum Związków Zawodowych do projektu ustawy o zmianie ustawy Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw z dnia 20 października 2014 r.

Opinię pobierz TUTAJ

 

Polskie Związki Zawodowe przeciwni Pakietowi Klimatycznemu do 2030r.

21 października w trakcie obrad Komitetu Wykonawczego Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych odbyła się dyskusja nad propozycją stanowiska EKZZ w sprawie pakietu energetyczno - klimatycznego w Europie na lata 2020 – 2030. Propozycja przedstawionego dokumentu zawierała poparcie dla celów radykalnego ograniczenia (o 40%) emisji gazów cieplarnianych w przewidywanym okresie. Związkowcy z Forum Związków Zawodowych – Tomasz Jasiński, OPZZ – Piotr Ostrowski oraz z NSZZ „Solidarność” – Andrzej Adamczyk stanowczo skrytykowali dokument EKZZ.

zobacz więcej komunikatów
Ogłoszenia

Elbest: - Katalog Ofert 2014 dla Pracowników GK PGE

W załączeniu przedstawiamy KATALOG OFERT SPECJALNYCH (propozycji wypoczynkowych) przygotowany przez ELBEST HOTELS na 2014r. - skierowany specjalnie dla Pracowników Grupy Kapitałowej PGE.

Pobierz KATALOG

Analiza - art.39 Kp

W załączeniu analiza ochrony wynikającej z art. 39 Kp.

Art. 39. Pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi, któremu brakuje nie więcej niż 4 lata do osiągnięcia wieku emerytalnego, jeżeli okres zatrudnienia umożliwia mu uzyskanie prawa do emerytury z osiągnięciem tego wieku

zzprckwb.org.pl/upload/fck/Ochrona art_39 kp.pdf

 


 

zobacz więcej ogłoszeń

MSP ogłosiło przetarg na KWB Konin, Adamów i ZE PAK

Ministerstwo Skarbu Państwa opublikowało zaproszenie do negocjacji w sprawie sprzedaży 85 proc. akcji kopalń węgla brunatnego Adamów i Konin oraz 50 proc. akcji Zespołu Elektrowni Pątnów - Adamów - Konin. 

Termin składania pisemnych odpowiedzi upływa w dniu 15 marca 2010 roku o godzinie 12: 00.

Minister Skarbu Państwa nie dopuszcza możliwości rozłożenia ceny sprzedaży na raty.

47 proc. akcji w ZE PAK posiada Elektrim, kontrolowany przez Zygmunta Solorza-Żaka. Raczej nie będzie go stać na kupno wystawionych przez MSP na sprzedaż akcji ZE PAK i kopalń węgla brunatnego, należy spodziewać się sprzedaży jego akcji inwestorowi, który kupi udziały w PAKu od Skarbu Państwa. Skupienie przez jednego inwestora akcji ZE PAK od MSP i Elektrimu byłoby rozsądnym działaniem, kończącym okres kilkuletniego stanu niepewności co do przyszłości firmy. 
 

Według nieoficjalnych danych, akcje ZE PAK wystawione przez resort skarbu są warte ok. 2 mld zł. a akcje kopalń Adamów i Konin ponad 1 mld zł. MSP spodziewa się, że zakończenia transakcji można spodziewać się już w połowie br.

wersja do wydruku

Jesteśmy zrzeszeni
newsletter

Chcesz być informowany o nowościach
na naszej stronie? podaj adres e-mail: