Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

Rozstrzygnięcie konkursu na Prezesa i Wiceprezesa Zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Drukuj

  Warszawa, 1 marca 2012 roku – Rada Nadzorcza PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. podjęła dzisiaj uchwałę o wyborze Pana Krzysztofa Kiliana z dniem 5 marca 2012 roku na stanowisko Prezesa Zarządu oraz uchwałę o wyborze Pani Bogusławy Matuszewskiej z dniem 5 marca 2012 roku na stanowisko Wiceprezesa Zarządu.

Wybór został dokonany w wyniku przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego, do którego dopuszczonych zostało 33 kandydatów, prowadzonego przez Radę Nadzorczą Spółki, zgodnie z Dobrymi praktykami w zakresie doboru kandydatów na członków organów spółek o kluczowym znaczeniu dla Skarbu Państwa oraz przy wsparciu firmy doradczej Amrop.
W trakcie trwającego postępowania Rada Nadzorcza stwierdziła, że Pan Krzysztof Kilian oraz Pani Bogusława Matuszewska spełnili oczekiwania Rady Nadzorczej w kontekście wymagań stawianych kandydatom biorącym udział w postępowaniu. W ocenie Rady Nadzorczej Pan Krzysztof Kilian oraz Pani Bogusława Matuszewska posiadają kompetencje oraz predyspozycje do pełnienia stanowisk w Zarządzie Spółki.

Postępowanie konkursowe - zdaniem Rady Nadzorczej (przyp. red.) - prowadzone było w oparciu o przyjęte przez Ministerstwo Skarbu Państwa w styczniu 2012 roku Dobre praktyki w zakresie doboru kandydatów na członków organów spółek o kluczowym znaczeniu dla Skarbu Państwa.

Zarówno Krzysztof Kilian jak i Bogusława Matuszewska byli do końca 2011 r. wiceprezesami Polkomtela, właściciela sieci telefoni komórkowej Plus.

   Krzysztof KILJAN  - Ukończył magisterskie studia mechaniczne na Politechnice Gdańskiej, po których rozpoczął pracę w Stoczni Wisła w Gdańsku. W 1991 był dyrektorem gabinetu ministra przekształceń własnościowych, następnie dyrektorem generalnym Urzędu Rady Ministrów. W gabinecie Hanny Suchockiej zajmował stanowisko ministra łączności. Bez powodzenia ubiegał się o mandat parlamentarzysty w 1993. Od czasu zakończenia działalności w rządzie pracuje w biznesie. Był m.in. doradcą prezesa Banku Handlowego S.A. i Softbanku S.A. Obejmował stanowiska w radach nadzorczych m.in. NFI Piast i PKO BP.
W maju 2008 został wiceprezesem zarządu oraz dyrektorem ds. marketingu i zarządzania relacjami z klientem w Polkomtelu S.A. (operatorze telefonii komórkowej Plus).
Należał do KLD i Unii Wolności, w 2001 poparł powstanie Platformy Obywatelskiej, nie prowadzi aktywnej działalności politycznej.

 

 

KOMUNITATY

Barbórka 2019 - Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów

Z okazji Górniczego Święta "Barbórka 2019" - Zarząd Związku przyznał honorowe Odznaczenia "Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów"

Zakładowa Komisja Pojednawcza nowej kadencji

W dniu 06.02.2019r. odbyło się pierwsze nowo powołanej Zakładowej Komisji Pojednwaczej KWB Bełchatów.

Komunikat ZKP pobierz T U T A J

OGŁOSZENIA

KOLONIE - OBOZY 2019

W załączeniu oferta wypoczynku: KOLONIE i OBOZY 2019 - organizowane przez PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów.

Oferta KOLONIE - pobierz  T U T A J

Oferta OBOZY MŁODZIEŻOWE - pobierz  T U T A J