Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

Spotkane ws. Projektu Centrum Usług Wspólnych

Drukuj

Bełchatów - Rogowiec 1 marca 2012r.   W siedzibie PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów odbyło się spotkanie Zarządu PGE S.A. z przedstawicielami wszystkich Związków Zawodowych działających w Oddziałach Spółki PGE GiEK S.A. i PGE Elektrownia Opole S.A.

Ze strony GK PGE uczestniczyli:
Piotr Szymanek - Wiceprezes Zarządu PGE S.A. ds. Korporacyjnych
Wojciech Ostrowski – Wiceprezes Zarządu PGE S.A. ds. Finansowych
Jacek Kaczorowski – Prezes Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
Waldemar Szulc – Wiceprezes Zarządu PGE GiEK S.A. ds. Operacyjnych
Krzysztof Domagała – Wiceprezes Zarządu PGE GiEK S.A.
Kazimierz Kozioł – PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów
Stanisław Żuk – PGE GiEK S.A. Oddział KWB Turów

Spotkanie było poświęcone w głównej części tematyce związanej z uruchomieniem Projektu Centrum Usług Wspólnych w GK PGE ze szczególnym uwzględnieniem obszaru teleinformatyki.
W założeniach Projektu CUW w dziedzinie teleinformatyki ma wejść w życie od 01.07.2012r.
W pozostałych obszarach objętych CUW tj. zakupy, kadry, rachunkowość - realizacja wdrażania ma się zakończyć w 2013r. Według Projektu CUW, pracujący w wymienionych obszarach przeszliby do nowego Pracodawcy jakim jest istniejąca już Spółka - PGE Systemy S.A. zachowując wszystkie dotychczasowe uprawnienia, a nie zmieniając swojego miejsca pracy.
W stanowisku przekazanym Zarządowi PGE , Związki Zawodowe wyraziły swoje niezadowolenie z zamiaru przenoszenia pracowników do innego Pracodawcy, jednocześnie oświadczając, że spotkanie to ma charakter wyłącznie informacyjny a nie konsultacyjny. Zarząd PGE zobowiązał się przesłać Projekt CUW Związkom Zawodowym, ponieważ na spotkaniu był tylko pokaz slajdów.
O dalszych rozmowach w temacie CUW będziemy informować na bieżąco.

Pismo Związków Zawodowych dostępne tutaj zzprckwb.org.pl/upload/fck/01_03_2012 Stanowisko ZZ.pdf

Dotychczasowe decyzje Zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. w/s Projektu Centrum Usług Wspólnych:

1) Zarząd PGE SA wyraził zgodę na uruchomienie Projektu Transformacji IT w Grupie Kapitałowej PGE (CUW IT) polegającego na rozbudowie spółki PGE Systemy S.A i stworzeniu jej nowej organizacji. Spółce tej została powierzona realizacja projektu w zakresie teleinformatyki. Zarząd PGE SA powołał także Komitet Sterujący Projektu Transformacji IT, kluczowe osoby do Zespołu Projektowego oraz zatwierdził ramowy harmonogram i szacunkowy budżet projektu w tym obszarze (uchwała z dnia 6 grudnia 2011 roku).

 2) Zarząd PGE SA wyraził zgodę na uruchomienie realizacji Projektu Centrum Usług Wspólnych w obszarach: rachunkowości, rachuby płac i HR w GK PGE. Zarząd PGE SA powołał Komitet Sterujący Projektu w tych obszarach, kluczowe osoby do Zespołu Projektowego. Zatwierdził także ramowy harmonogram realizacji CUW w tych obszarach i szacunkowy budżet (uchwała z dnia 13 grudnia 2011 roku).

 3) W obszarze zakupów, Zarząd PGE SA wyraził kierunkową zgodę na uruchomienie Biura Integracji i Optymalizacji Zakupów (BIOZ) zarządzającego pracami integracyjnymi w procesie realizacji Projektu Budowy Centrum Usług Wspólnych w Grupie Kapitałowej PGE w tym obszarze. Biuro Integracji i Optymalizacji Zakupów zostało zobowiązane do przygotowania propozycji szczegółowego rozwiązania zintegrowanego systemu zakupów (uchwała z 15 listopada 2011 roku).

KOMUNITATY

Barbórka 2019 - Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów

Z okazji Górniczego Święta "Barbórka 2019" - Zarząd Związku przyznał honorowe Odznaczenia "Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów"

Zakładowa Komisja Pojednawcza nowej kadencji

W dniu 06.02.2019r. odbyło się pierwsze nowo powołanej Zakładowej Komisji Pojednwaczej KWB Bełchatów.

Komunikat ZKP pobierz T U T A J

OGŁOSZENIA

KOLONIE - OBOZY 2019

W załączeniu oferta wypoczynku: KOLONIE i OBOZY 2019 - organizowane przez PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów.

Oferta KOLONIE - pobierz  T U T A J

Oferta OBOZY MŁODZIEŻOWE - pobierz  T U T A J