Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

Niewielki ale postęp w rozmowach...

Drukuj

  06 maja br. odbyło się długo oczekiwane posiedzenie przedstawicieli Zarządu PGE GiEK S.A. i Pracodawców - KWB Bełchatów i KWB Turów ze Społeczną Radą Konsultacyjną Branży Węgla Brunatnego. Od 20 marca br. - czyli od dnia kiedy Międzyzwiązkowe Zespoły Negocjacyjno-Protestacyjne KWB Bełchatów i KWB Turów złożyły Pracodawcom Zawiadomienia o wejściu w spór zbiorowy, trwały ze strony Pracodawców przepychanki dotyczące kwestionowania formalności sporów. W dniu wczorajszym stało się to, co było wiadome już od początku - z prawnego punktu widzenia - Strona Zarządu PGE GiEK S.A. i Pracodawcy KWB Bełchatów i KWB Turów uznały zasadność i legalność prowadzonych przez nas sporów zbiorowych.


Kolejny raz złożyliśmy oświadczenie, że Międzyzwiązkowe Zespoły Negocjacyjno-Protestacyjne KWB Bełchatów i KWB Turów podtrzymują w całości żądanie realizacji zawartych Porozumień, w tym podpisanego 06.12.2012r. regulujących zasady wynagrodzeń w naszych kopalniach. Strona Pracodawców stwierdziła, że jest gotowa do realizacji Porozumień - jednak z uwagi na sytuację w jakiej znajduje się Grupa Koncernowa (m.in. sfera ekonomiczna, inwestycyjna, zmienności na rynku emisji CO2, konieczności restrukturyzacji Spółki) oczekuje od strony związkowej potrzeby renegocjacji zawartych uprzednio Porozumień. Ustalono, że kolejne posiedzenie odbędzie się 15 maja w Bełchatowie, podczas którego strona Pracodawców przedstawi analizy uzasadniające konieczność zmian w treści Porozumień. Pomimo złożonego oświadczenia przez Pracodawców - przedstawiciele strony związkowej jednoznacznie stwierdzili, iż biorąc pod uwagę wyniki ekonomiczne Grupy Koncernowej - w tym Elektrowni i Kopalni Bełchatów - nie dostrzegają potrzeby zmian w Porozumieniach.

KOMUNITATY

Barbórka 2019 - Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów

Z okazji Górniczego Święta "Barbórka 2019" - Zarząd Związku przyznał honorowe Odznaczenia "Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów"

Zakładowa Komisja Pojednawcza nowej kadencji

W dniu 06.02.2019r. odbyło się pierwsze nowo powołanej Zakładowej Komisji Pojednwaczej KWB Bełchatów.

Komunikat ZKP pobierz T U T A J

OGŁOSZENIA

KOLONIE - OBOZY 2019

W załączeniu oferta wypoczynku: KOLONIE i OBOZY 2019 - organizowane przez PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów.

Oferta KOLONIE - pobierz  T U T A J

Oferta OBOZY MŁODZIEŻOWE - pobierz  T U T A J