Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

Kopalnia Soli Kłodawa po referendum

Drukuj

  Kopalnia Soli Kłodawa już po referendum. Za powołaniem spółki pracowniczej głosowało 831 osób, przeciw było 12, jedna osoba oddała nieważny głos. W referendum wzięło udział 93 procent załogi. O tym, że Kopalnia Soli Kłodawa ma zostać sprzedana mówiło się już od dawna. Inwestora poszukuje Agencja Rozwoju Przemysłu. Pracownicy zakładu bacznie obserwowali to, co się działo ze sprzedażą kopalni Konin i Adamów - w najbliższym czasie pracę straci tam około 300 osób. Dlatego też, żeby uniknąć podobnej sytuacji, związki zawodowe postanowiły przeprowadzić referendum w sprawie powołania spółki pracowniczej, która następnie odkupiłaby kopalnię od Skarbu Państwa.

Referendum organizowało sześć działających przy zakładzie związków zawodowych. Akcja rozpoczęła się w poniedziałek 23.09.br. o godz. 5 rano. Wynik referendum miał dać odpowiedź na pytanie, czy załoga jest za powołaniem spółki.

Jak podkreślają związkowcy, teraz kiedy pracownicy opowiedzieli się za powołaniem spółki, czas na opracowanie strategii dalszych działań. Niezbędna może okazać się pomoc prawników, na których inicjatorzy referendum mogą niewątpliwie liczyć. Problem może stanowić pozyskanie środków na wykup akcji kopalni. Mowa tutaj o milionach złotych.

Kopalnia Soli Kłodawa jest największym producentem soli drogowej w kraju. Rocznie sprzedaje około 700 – 800 tys. ton tego produktu. Ale nie tylko wydobyciem żyje ten zakład. Podziemna Trasa Turystyczna w kłodawskiej kopalni soli to jeden z cudów Wielkopolski.

źródło: własne oraz wielkopolskie.naszemiasto.pl

KOMUNITATY

Zmiana niektórych norm odzieżowych w Kopalni

 

Na wniosek Zakładowego Społecznego Inspektora Pracy - Dyrektor Oddziału KWB Bełchatów zatwierdził weryfikację norm odzieżowych, po pozytywnym rozpatrzeniu przez Komisję Odzieżową - (w załączeniu zdjęcia)

Barbórka 2018 - Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów

Z okazji Górniczego Święta "Barbórka 2018" - Zarząd Związku przyznał honorowe Odznaczenia "Zasłużony dla ZZPRC KWB Bełchatów"

Odznaczenia otrzymali:

OGŁOSZENIA

KOLONIE - OBOZY 2018

W załączeniu oferta wypoczynku: KOLONIE i OBOZY 2018 - organizowane przez PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów.

Oferta KOLONIE - pobierz  T U T A J

Oferta OBOZY MŁODZIEŻOWE - pobierz  T U T A J