Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty
Ogłoszenia
Informacja nt. powstałej Spółki Pracowniczo-Menadżerskiej
20.05.2012

Szanowni Państwo, Pracownicy Elektrowni i KWB Bełchatów. W imieniu Założycieli niedawno powstałej spółki pracowniczo-menadżerskiej MegaBest sp. z o.o. chcielibyśmy przybliżyć Państwu ideę powstania i bieżące działania spółki.
 

Posiedzenie Sekcji Górnictwa OZZZPRC
26.04.2012

W dnich 27-28.04.br. w Bełchatowie odbyło się posiedzenie Sekcji Górnictwa Ogólnokrajowego Zrzeszenia ZZ Pracowników Ruchu Ciągłego. Tematami posiedzenia były m.in. konsolidacja GK PGE ze szczególnym uwzglednieniem spraw pracowniczych, prywatyzacja KWB Konin, KWB Adamów, Kopalni i Zakładów Chemicznych Siarki Grzybów. Członkowie Sekcji podjęli uchwały w zakresie działań Sekcji - w ramach naszej Centrali związkowej Forum Związków Zawodowych - dotyczących procedowanego w Sejmie RP rządowego projektu ustawy o tzw. podwyższeniu wieku emerytalnego.

Podpisanie PUZP
06.04.2012

Realizując zapisy Porozumienia – Umowy Gwarancyjnej dla Pracowników KWB Bełchatów i KWB Turów w zakresie obowiązywania Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Zakładów Górniczych Węgla Brunatnego – w oparciu o uzgodnienia zawarte na posiedzeniu Zespołu Trójstronnego ds. Branży Węgla Brunatnego pomiędzy Związkiem Pracodawców Porozumieniem Producentów Węgla Brunatnego a Centralami Związkowymi działającymi w naszej branży:
NSZZ Solidarność, FZZGWB, OZZZPRC, PZZ Kadra i NSZZ Solidarność 80 – w dniu 29.03.2012r. w Bełchatowie doszło do podpisania Protokołu dodatkowego Nr.1 oraz tekstu jednolitego PUZP, m.in. – odpowiadającego powstałym zmianom w wyniku procesu konsolidacji GK PGE.
Zdjęcia z podpisania znajdują się w Galerii.

Decyzja Zarządu PGE S.A. ws. wypłaty dywidendy
15.03.2012

   Warszawa 14.03.2012r. - Wysoki poziom zysku netto w wymierny sposób przekłada się na wysokość dywidendy, którą Spółka wypłaci akcjonariuszom. Zarząd  PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.postanowił zaproponować na dywidendę dla akcjonariuszy kwotę w wysokości 1,32 PLN na jedną akcję.

Szczegółowe wyniki Grupy Kapitałowej PGE w 2011 r. dostępne są pod adresem: www.pgesa.pl/pl/Relacjeinwestorskie/Strony/Wyniki2011.aspx

Jest Porozumienie ws. PUZP
26.02.2012

Na posiedzeniu Zespołu Trójstronnego ds. Branży Węgla Brunatnego, które odbyło się w dniu 23.02 br. w Warszawie osiągnięto porozumienie w sprawie podpisania protokołu dodatkowego do Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Zakładów Górniczych Węgla Brunatnego.

Stanowisko Zarządu ZZPRC KWB Bełchatów do Projektu Programu Dobrowolnych Odejść
19.12.2011

W załączeniu przedstawiamy Stanowisko Zarządu ZZPRC KWB Bełchatów z dnia 14.12.2011r. dotyczące projektu Regulaminu PDO przygotowanego przez Zarząd PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

zzprckwb.org.pl/upload/fck/Stanowisko ZZPRC do PDO 14_12_2011r_(1).pdf

Negocjacje PUZP
17.11.2011

W dniu 16.11.br. w Bogatyni odbyło się posiedzenie rozpoczynające cykl negocjacji w zakresie dokonania zmian do Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Zakładów Górniczych Węgla Brunatnego.

§ - Zmiany w prawie energetycznym
13.10.2011

W związku z licznymi pytaniami w zakresie zmian art. 54 ustawy Prawo energetyczne (wymagania kwalifikacyjne), przedstawiamy informację dotyczącą przedmiotowych zmian.