Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

Przekazujemy informację otrzymaną do Kierownika Katedry Górnictwa Odkrywkowego prof. dr hab. inż. Zbigniewa Kasztelewicza w sprawie studiów podyplomowych „Górnictwo odkrywkowe”. Od nowego roku akademickiego 2014/2015 na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zostają uruchomione nowe studia podyplomowe "Górnictwo odkrywkowe", powstałe po połączeniu dotychczasowych studiów: ”Górnictwo odkrywkowe węgla - brunatnego" oraz "Górnictwo odkrywkowe".

Studia te adresowane są do osób pragnących pogłębić i uaktualnić swoją wiedzę z zakresu górnictwa odkrywkowego, a także do osób posiadających wykształcenie o innym kierunku, dążących do zmiany swoich kwalifikacji zawodowych. W załączeniu szczegółowe informacje na ich temat, które również zamieszczone są na stronie www.kgo.agh.edu.pl/go.

30.06.2014 roku w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Bełchatowie, odbyło się posiedzenie Zarządu Województwa Łódzkiego Forum Związków Zawodowych podczas którego odbyła się debata dotycząca.: Sytuacji na lokalnym rynku pracy - wyzwania i potencjalne możliwości rozwoju rynku pracy - na przykładzie Miasta Bełchatów i Powiatu Bełchatowskiego.

Debatę prowadził Przewodniczący Zarządu Waldemar Lutkowski wraz Marzeną Tyl - korespondentem terenowy Lokalnych Centrów Informacji Forum Związków Zawodowych.
W debacie uczestniczyli licznie zebrani członkowie Zarządu FZZ Województwa Łódzkiego oraz zaproszeni goście:

- Starosta Powiatu bełchatowskiego Pan Szczepan Chrzęst,
- Wiceprezydent Miasta Bełchatowa Pan Dariusz Matyśkiewicz,
- Wiceprezes Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Pan Robert Imbor
- Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie Pan Jacek Walczyk.

od lewej: Z-ca Dyrektora PUP, Starosta Powiatu Bełchatowskiego, Przewodniczący ZWŁ FZZ, Wiceprezydent Miasta Bełchatowa, Wiceprezes Zarządu PGE GiEK S.A.

 


 

Informujemy, iż w dniu 24 czerwca br. Zarządy Spółek: Bestgum Polska, Ramb i Betrans oraz trzy organizacje związkowe działające w tych spółkach, tj.: MK NSZZ Solidarność KWB Bełchatów, Związek Zawodowy Górnictwa Węgla Brunatnego KWB Bełchatów i Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego KWB Bełchatów - zawarły Porozumienia dotyczące wprowadzenia zasad wynagrodzeń na pracowników ww. Spółek na rok obecny i lata kolejne.

Zawarto również Porozumienia dotyczące podziału środków finansowych na wzrost wynagrodzeń Pracowników Spółek w 2014r.

Pracodawcy zobowiązali się do podwyżki przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w 2014r. - począwszy od 01.06.2014r. – dla wszystkich Pracowników Spółek: Bestgum Polska, Ramb i Betrans (zatrudnionych na dzień 01.06.2014r.) średnio o 350 złotych brutto na Pracownika.

Tekst porozumień znajduje się w siedzibach Pracodawców i związków zawodowych, gdzie zainteresowani Pracownicy otrzymają wyczerpujące odpowiedzi na temat tych dokumentów.
 

 

 

 

Mirosław Koziura otrzymał nominację Premiera na stanowisko Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach (WUG) - podała w poniedziałek (16.06.br.) rzeczniczka Urzędu. Koziura zastąpił Piotra Litwę, który w marcu tego roku został wojewodą śląskim.