Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

Zmiany w Zarządzie PGE GiEK S.A.

Drukuj

Rada Nadzorcza PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA w dniu 20 grudnia 2018 r.:

  • z dniem 1 marca 2019 r. powołała Pana Roberta Ostrowskiego na Prezesa Zarządu,
  • z dniem 21 grudnia 2018 r. powołała Pana Norberta Grudnia na Wiceprezesa Zarządu ds. Inwestycji i Zarządzania Majątkiem, powierzając dodatkowo pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu Spółki do końca lutego 2019 r.,
  • z dniem 20 grudnia 2018 r. odwołała Pana Radosława Rasałę ze składu Zarządu PGE GiEK SA.

 

Skład Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA jest obecnie następujący:

Norbert Grudzień – p.o. Prezesa Zarządu; Wiceprezes Zarządu ds. Inwestycji i Zarządzania Majątkiem,
Krzysztof Domagała – Wiceprezes Zarządu ds. Wytwarzania,
Stanisław Żuk – Wiceprezes Zarządu ds. Wydobycia,
Andrzej Kopertowski – Wiceprezes Zarządu.

Robert Ostrowski

Jest obecnie zastępcą prezesa zarządu ds. ekonomicznych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie JSW S.A. Ostrowski jest absolwentem wydziału gospodarki narodowej na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ukończył także podyplomowe studium inwestycji w zakresie inwestycji kapitałowych i projektów rozwojowych firmy w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz podyplomowe studium w zakresie Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej w Szkole Głównej Handlowej/Ernst&Young. Był również uczestnikiem kursu dla doradców inwestycyjnych oraz dla kandydatów na członków do rad nadzorczych i zarządów spółek Skarbu Państwa. Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich, głównie finansowych, m. in. w branży stalowej i wydobywczej zarówno należących do Skarbu Państwa jak i prywatnych. Pełnił m.in. funkcje: dyrektora finansowego w Hucie Katowice S.A., Polskich Hutach Stali S.A. oraz w Mittal Steel Poland S.A. Był też zastępcą prezesa zarządu ds. ekonomiki i finansów Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., prezesem zarządu Minerals Mining Group S.A., członkiem zarządu ds. ekonomicznych w Polskich Kolejach Linowych S.A. Doświadczenia zawodowe zdobywał również w takich firmach jak Grupa Kapitałowa KGHM oraz Ernst&Young.

Norbert Grudzień

Absolwent Politechniki Częstochowskiej na Wydziale Budowy Maszyn ze specjalnością Systemy, Maszyny i Urządzenia Energetyczne. Posiada bogate doświadczenie w zakresie eksploatacji i modernizacji systemów ciepłowniczych, wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej.

Karierę zawodową rozpoczął w 1990 r. w Wojewódzkim PEC w Kielcach. Następnie: 1992-95 - Kierownik Działu techniczno-produkcyjnego w ZEC w Starachowicach; 1995 - Dyrektor Techniczny, a od 2003 Prezes Zarządu w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej „Bugaj”; 2004-07 - Prezes Zarządu w Elektrociepłowni Starachowice, 2008-10 - Dyrektor ds. konstrukcyjnych w EDP Renewables Polska, 2010-12 - Prezes Zarządu Polenergia Kogeneracja; 2012-16 - własna działalność obejmująca przygotowywanie oraz ocenę rentowności przedsięwzięć inwestycyjnych budowy elektrociepłowni, a także projekty energetyczne w segmencie OZE i wysokosprawnej kogeneracji. Z GK PGE związany od 2016 r. kiedy przejął kierownictwo Oddziału PGE Obrót w Skarżysku Kamiennej.

Od maja 2017 roku pełnił funkcję Dyrektora Oddziału PGE GiEK  Zespół Elektrowni Dolna Odra.

KOMUNITATY

Zakładowa Komisja Pojednawcza nowej kadencji

W dniu 06.02.2019r. odbyło się pierwsze nowo powołanej Zakładowej Komisji Pojednwaczej KWB Bełchatów.

Komunikat ZKP pobierz T U T A J

Zmiany w Zarządzie PGE GiEK S.A.

Rada Nadzorcza PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA w dniu 20 grudnia 2018 r.:

 

OGŁOSZENIA

KOLONIE - OBOZY 2019

W załączeniu oferta wypoczynku: KOLONIE i OBOZY 2019 - organizowane przez PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów.

Oferta KOLONIE - pobierz  T U T A J

Oferta OBOZY MŁODZIEŻOWE - pobierz  T U T A J