Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

Dialog czy KPINA !!!

Drukuj

W dniu wczorajszym w Sejmie "odbyło się" posiedzenie Podkomisji stałej ds. Sprawiedliwej Transformacji.

 

Które trwało ... 14 minut.

fot: Podkomisja stała do spraw Sprawiedliwej Transformacji - 27 lipca 2023 roku

 

Podczas posiedzenia, na które stawiło się wielu przedstawicieli organizacji związkowych z całego kraju a wśród nich m.in. Sekretarz Rady Dialogu Społecznego Roman Michalski, Przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego KWB Bełchatów Adam Blada oraz Przewodniczący Związku Zawodowego Kadra KWB Bełchatów Arkadiusz Błaszczyk, miała być omawiana sytuacja dotycząca NABE.

Jednak jakie było zdziwienie zgromadzonych, gdy okazało się że, punkt posiedzenia dla którego stawili się przedstawiciele branży z całej Polski, mianowicie: "Informacja na temat projektu Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego w świetle ostatnich aktów prawnych i regulacji unijnych - harmonogram i założenia - referuje podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Karol Rabenda." nie będzie procedowany z powodu na niestawienia się nikogo z MAP.

[..]Ubolewamy z tego powodu, że nie ma Pana Ministra. Przyjechaliśmy tutaj z różnych rejonów Polski, temat jest bardzo ważny , temat jest odwlekany. Ja tylko powiem w imieniu swoim i Forum Związków Zawodowych że, na najbliższym posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego oczywiscie odniesiemy się do tej sytuacji [..] oraz dodał [..] jako strona społeczna zostaliśmy potraktowani w taki sposób a nie inny... można było powiedzieć że, się nie będzie [..]. - powiedział w kontekście braku obecności przedstawicieli Ministerstwa Aktywów Państwowych Wiceprzewodniczący Forum Związków Zawodowych Roman Michalski.

na zdjęciu: Roman Michalski, Arkadiusz Błaszczyk, Adam Blada

 

Czy nie można było wysłać kogoś w zastępstwie ?, czy szanuje się czas innych ludzi ?,  czy jest to Dialog czy może jednak KPINA !!!.

Zachęcamy do zapoznania się z nagraniem z posiedzenia Podkomisji stałej ds. Sprawiedliwej Transformacji które trwa ... 14 minut ...

Zdjęcie oraz Link do posiedzenia:

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/transmisje_arch.xsp#7C036031490AC75FC12589EF002970AC