Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty

PILNE: Wspólnie po odszkodowania

Drukuj

 Sprawa złego naliczenia parytetu wymiany akcji, na której akcjonariusze stracili znaczne pieniądze, raz po raz powraca jak bumerang i za każdym razem pojawiają się pytania co zrobić, aby uzyskać jakiekolwiek odszkodowanie. Problem dotyczy praktycznie wszystkich skonsolidowanych spółek sektora energetycznego z całego kraju. Dla członków ZZPRC KWB Bełchatów istotne jest, jak uzyskać odszkodowanie w wyniku niesprawiedliwej zamiany akcji KWB Bełchatów.

Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie bliżej i w miarę możliwości przedstawić więcej informacji na ten temat.

W skrócie - akcjonariusze KWB Bełchatów zawarli ze Skarbem Państwa umowę zamiany akcji oddając akcje o większej wartości w zamian za PGE GiE o mniejszej wartości. W skutek zamiany akcji i późniejszego połączenia PGE GiE z PGE akcjonariusze KWB Bełchatów mogli stracić nawet ok. 34 tysięcy złotych.

Obecnie jedyną profesjonalnie zorganizowaną inicjatywą w Polsce, która w imieniu akcjonariuszy chce walczyć o odszkodowania jest Projekt „Wspólna Reprezentacja” prowadzony przez katowicką spółkę Socrates Investment (dawniej Secus). Skontaktowaliśmy się z Socratesem z prośbą o przedstawienie szczegółów dotyczących programu.

Najważniejsze dla nas było to, czy projekt jest legalny, czy firma realizująca go ma doświadczenie w podobnych sprawach oraz czy po podpisaniu przez Związkowców umów, nie będą oni mieli żadnych problemów w swojej pracy.

Uzyskane informacje upewniły nas, że Wspólna Reprezentacja działa dla dobra akcjonariuszy, a konkretnie dla dobra byłych i obecnych pracowników KWB Bełchatów.

W związku z tym, Zarząd ZZPRC KWB Bełchatów podjął uchwałę o współpracy ze Wspólną Reprezentacją.

W wyniku rozmów z przedstawicielami Wspólnej Reprezentacji Zarząd Związku wynegocjował dla swoich członków 50% zniżkę na wynagrodzenie dla Socratesa należnego (co podkreślamy) tylko i wyłącznie w przypadku wygraneji zasądzenia odszkodowania dla pokrzywdzonych akcjonariuszy.

Umowa funkcjonuje WYŁĄCZNIE dla Członków Związku

od 03 grudnia 2012r.    do     31 marca 2013r.

Sprawa odszkodowania może przedawnić się po 3 latach od daty zamiany akcji, którą każdy może samodzielnie sprawdzić w swojej Umowie Zamiany Akcji. Dlatego ważne jest aby nie zwlekać z czasem. Wiemy również, że można podpisać umowę po tym terminie, zachowując szanse na uzyskanie odszkodowania, ale naszym zdaniem lepiej dmuchać na zimne i rozpocząć procedurę jak najszybciej.

Aby to zrobić, wystarczy:

- zabrać ze sobą oryginał umowy zamiany akcji (lub kopię potwierdzoną notarialnie),

- znać swój NIP, PESEL

- znać swój numer konta bankowego

- zgłosić się od 3 grudnia do Punktu Obsługi Klienta, który Wspólna Reprezentacja otworzyła w Bełchatowie przy ul. Mielczarskiego 2A.

Można zrobić to również samodzielnie korzystając ze strony internetowej i generatora umów: wspolnareprezentacja.pl/zzprc-kwbb.html  - wypełniając umowy i drukując je w czterech egzemplarzach.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, udało nam się wynegocjować bardzo korzystne warunki dla naszych Członków Związku, które gwarantują, że prawie 3/4 uzyskanej kwoty trafi bezpośrednio do Waszej kieszeni.

Wynagrodzenie dla Socratesa zmniejszy się o połowę – czyli zamiast 50% to będzie tylko 25% uzyskanego odszkodowania.

Pamiętajcie jednak, że do kwoty wynagrodzenia należy doliczyć 23% podatku VAT.

W imieniu Zarządu ZZPRC KWB Bełchatów zachęcamy:

- do przyjścia w celu uzyskania informacji do naszej siedziby w Rogowcu

- do przyjścia do naszego biura w Bełchatowie ul. Mielczrskiego 2A, tym wszystkim osobom, którzy zdecydują się na podpisanie umów.

- Infolinia Wspólnej Reprezentacji – 032 352 06 90 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17.