Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty

Stanowisko Zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna

Drukuj

W dniu dzisiejszym (15.02.13) otrzymaliśmy pisemne stanowisko Zarządu PGE S.A. skierowane do przewodniczących reprezentacji związkowych funkcjonujących w liniach biznesowych GK PGE - w tym naszej SRK Branży Węgla Brunatnego.

" Mając na uwadze zapisy umów gwarancyjnych i porozumień płacowych obowiązujących w Grupie Kapitałowej PGE oraz trwające rozmowy na temat poziomu wzrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia oraz w nawiązaniu do naszych rozmów z dnia 13 lutego br. odbytych w ramach spotkania Zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna SA. z przedstawicielami reprezentacji związkowych funkcjonujących w liniach biznesowych Grupy Kapitałowej PGE proponujemy zawieszenie rozmów dotyczących kwestii płacowych u Pracodawców GK PGE na okres jednego miesiąca, tj. do 15 marca 2013 roku." - czytamy w przesłanym piśmie.

W uzasadnieniu Zarząd PGE stwierdza m.in., iż czas ten jest potrzebny do zakończenia prac koncepcyjnych dotyczących kompleksu Turów, aktualną sytuacją rynkową oraz na weryfikację poziomu produkcji energii. Zarząd PGE S.A. jest gotów wznowić rozmowy od 18.03.br.

Na poniedziałek (18.02.) zaplanowane jest posiedzenie robocze SRK BWB, podczas którego podejmiemy decyzję ws. propozycji Zarządu PGE.