Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty
Ogłoszenia

Niestety - skończyło się protokołem rozbieżności

Drukuj

     

MZNP  KWB Turów  

Bełchatów - Bogatynia 17.05.2013r. - Kolejne rokowania w ramach prowadzonych sporów zbiorowych w Oddziałach KWB Bełchatów i KWB Turów - zakończyły się brakiem zawarcia Porozumienia. Strony podpisały protokoły rozbieżności, wskazując w nim stanowiska stron.

Przedstawiciele Miedzyzwiązkowych Zespołów Negocjacyjno-Protestacyjnych KWB Bełchatów i KWB Turów podtrzymali żądania z dnia 20 marca br. - dotyczące uregulowania zasad wzrostu wynagrodzeń oraz oraz sposobu konsultacji i uzgodnień w procesie restrukturyzacji zakładów.

Strona Pracodawców - przy jej akceptującym stanowisku Zarządu PGE GiEK S.A. - potwierdza obowiązywanie Porozumień z dnia 06.12.2012r., jednak z uwagi na niekorzystne otoczenie rynkowe oraz konieczność restrukturyzacji Spółki PGE GiEK, wnioskuje do strony związkowej o wyrażenie zgody na czasowe zawieszenie Porozumień w zakresie kwestii płacowych do 2016r. - poprzez ograniczenie wzrostu wynagrodzeń. W razie korzystnej sytuacji finansowej Spółki - możliwa będzie wcześniejsza realizacja zawieszonych postanowień Porozumień. Ostateczna propozycja negocjacyjna Pracodawców znana będzie najpóźniej do końca czerwca 2013r., z uwagi na wypracowanie modelu funkcjonowana "Kompleksu Turów" oraz po podaniu celów aspiracyjnych dla poszczególnych Oddziałów.

Strony w ciągu najbliższych 5 dni roboczych, ustalą mediatora w dalszym postępowaniu sporu zbiorowego - zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

W dniu 21 maja br. odbędą się w Warszawie obrady Zespołu Trójstronnego ds. Branży Węgla Brunatnego - m.in. z udziałem Ministrów: Skarbu Państwa, Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej oraz Zarządu Polskiej Grupy Energetycznej. Jednym z zasadniczych problemów, będą prowadzone spory zbiorowe w KWB Bełchatów i KWB Turów. Mamy nadzieję, że wieści po obradach dla Pracowników naszych Kopalń będą zadawalające.