Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty

Postępowanie mediacyjne - cz.1

Drukuj

Postępowanie mediacyjne - 13.06.2013r.

W dniu dzisiejszym odbyło się pierwsze postępowanie mediacyjne w ramach prowadzonego sporu zbiorowego. Mediacje prowadzi Pani Małgorzata Marweg - mediator z listy prowadzonej przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporó zbiorowych - postępowanie mediacyjne jest obligatoryjne – musi zostać przeprowadzone po impasie rokowań. Jeśli strona, która wszczęła spór zbiorowy, podtrzymuje żądania zgłoszone pracodawcy jako przedmiot sporu i został sporządzony protokół rozbieżności – ze wskazaniem stanowisk stron, spór ten jest prowadzony przez strony z udziałem osoby dającej gwarancję bezstronności tzn. mediatora.

 

Przedstawiciele Międzwiązkowego Zespołu Negocjcyjno-Protestacyjnego KWB Bełchatów przedstawili mediatorowi swoje stanowisko dotyczące żądań sporowych - wraz z uzasadnieniem. Poinformowaliśmy również, iż od 3-go czerwca br. prowadzone jest referendum wśród pracowników KWB Bełchatów, którego wynik w zależności od decyzji Załogi Kopalni może skutkować akcją protestacyjną ze strajkiem włącznie. Również Dyrekcja Oddziału KWB Bełchatów przedstawiła mediatorowi swoje negatywne stanowisko w stosunku do naszych sporowych żądań. Mediator podjął działania, których celem - wg niej - będzie zbliżenie stanowisk stron.

Z uwagi, iż w dniu 17.06.br. odbędzie się spotkanie Zarządu Centrali PGE oraz Zarządu PGE GiEK z przedstawicielami związków zawodowych działających w Grupie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna - kolejne postępowanie mediacyjne odbędzie się po 17 czerwca (data zostanie wspólnie ustalona)