Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty

Węgiel, energetyka i co jeszcze?

Drukuj

  17 marca br. przedstawiciele koncernu PGE, związków zawodowych z kopalni i elektrowni Bełchatów, ministerstw branżowych i wszystkich szczebli samorządów wezmą udział w debacie na temat przyszłości regionu bełchatowskiego. Konferencję pt. „Obszar funkcjonalny Zagłębia Górniczo-Energetycznego Bełchatów – potencjał, innowacyjność, rozwój. Węgiel, energetyka i co jeszcze?” - organizuje  Prezydent Miasta Bełchatowa, Starosta Bełchatowski oraz Prezes Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów. Szczegóły na temat konferencji i jej programu można znaleźć tutaj.

Konferencja będzie miała na celu zderzenie poglądów różnych środowisk. Do udziału i wystąpień na konferencji zaproszeni zostali: Wicepremier Elżbieta Bieńkowska, Minister Infrastruktury i Rozwoju, Wicepremier Janusz Piechociński, Minister Gospodarki, Jolanta Chełmińska, Wojewoda Łódzki, Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego. W debacie nie zabraknie także głosu Polskiej Grupy Energetycznej. Udział w spotkaniu weźmie również strona społeczna – związki zawodowe Kopalni i Elektrowni Bełchatów oraz przedstawiciele środowisk naukowych specjalizujący się w tematyce związanej z szansami i zagrożeniami w rozwoju miast oraz stanu społeczeństwa.