Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty

Konflikt społeczny narasta także w energetyce

Drukuj

  Nie tylko w górnictwie węgla kamiennego narasta konflikt społeczny. Jak już informowaliśmy z żądaniami sporowymi wystąpiły energetyczne związki zawodowe działające u pracodawców Grupy PGE i TAURON. W przypadku PGE zarzewiem sporów są działania centrali energetycznego giganta zmierzające do utworzenia Centrów Usług Wspólnych, które zostały przez pracowników jednoznacznie odebrane jako forma likwidacji miejsc pracy pomimo zagwarantowania ich stabilności w z mozołem wynegocjowanych porozumieniach zbiorowych.
Dnia 09.01.br. w Warszawie odbyło się spotkanie strony związkowej i pracodawców z linii biznesowej energetyka odnawialna, natomiast 15.01.br. w siedzibie PGE GiEK S.A. z zarządem tej spółki spotkali się związkowcy z elektrowni, elektrociepłowni i kopalń węgla brunatnego. Stanowisko strony pracodawców wobec tej formuły dialogu społecznego zaskakuje. O ile bowiem pracodawcy z energetyki odnawialnej nie zakwestionowali postulatów sporowych i zgłosili gotowość do rozmów, o tyle pracodawcy będący w strukturze PGE GiEK S.A. odmawiają uznania postulatów za prawidłowe bez podania konkretnego uzasadnienia. Niewątpliwie taka postawa „Gieksy” nie sprzyja rozmowom stron. Górnicy i energetycy z Bełchatowa, Bogatyni, Opola i Gryfina, solidaryzując się z górnikami z Górnego Śląska, są gotowi w każdym czasie zaostrzyć protest.

      diariuszzwiazkowy

x