Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty

Posiedzenie Komitetu GK PGE

Drukuj

19.01.2015r. Słok / Bełchatowa

Odbyło się posiedzenie Komitetu Koordynacyjno-Protestacyjnego Grupy Kapitałowej Polska Grupa Energetyczna Spółka Akcyjna - poświęcone wszczęciu procedury sporów zbiorowych prowadzonych w całej GK PGE S.A. Proponowana przez Zarząd GK PGE głęboka restrukturyzacja wszystkich podmiotów wchodzących w skład GK PGE - w rzeczywistości tworzy realne zagrożenie interesów zatrudnionych pracowników i faktyczną możliwość naruszenia lub pozbawienia ich gwarantowanych i stosowanych wobec nich warunków pracy lub płacy. Doprowadzi także do likwidacji miejsc pracy w GK PGE i jej otoczeniu. Zarzewiem sporów są działania PGE zmierzające do utworzenia Centrów Usług Wspólnych, które zostały przez pracowników odebrane jako forma likwidacji miejsc pracy pomimo zagwarantowania ich stabilności w wynegocjowanych porozumieniach zbiorowych.

Materiał TVP Łódź:   http://lodz.tvp.pl/18516650/bedzie-strajk-w-pge

Komitet Koordynacyjno - Protestacyjny wystosował pismo do Zarządu PGE oraz Zarządów linii biznesowych (PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, PGE Dystrybucja, PGE Obrót i PGE Energia Odnawialna), w którym wskazują na dalszy sposób procedowania sporów zbiorowych.

Pismo KK-P GK przeczytasz T U T A J

film - źródło TKB

x