Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty

PIKIETA OZZPIP W ŁODZI

Drukuj

22 kwietnia 2015 r. pielęgniarki i położne z OZZPiP, wspierane przez przedstawicieli Forum Związków Zawodowych, zorganizowały pikietę pod Urzędem Wojewódzkim w Łodzi.

Podczas pikiety, która rozpoczęła się o godz. 12.00 przed Urzędem Wojewódzkim w Łodzi, przedstawiono postulaty, które po odczytaniu przez Przewodniczącego OZZPiP Regionu Łódzkiego Zdzisława Bujasa oraz Wiceprzewodniczącą Jolantę Korbicką, zostały złożone na ręce Wojewody Jolanty Chełmińskiej.

Wśród postulatów środowiska pielęgniarek i położnych jest konieczność określenia niezbędnej liczby pielęgniarek i położnych na poszczególnych oddziałach przy kontraktowaniu świadczeń zdrowotnych z NFZ w celu zapewnienia bezpieczeństwa pielęgniarkom, położnym i pacjentom.

Pielęgniarki i  położne domagają się również wzrostu wynagrodzeń. Co mogłoby  powstrzymać  emigrację i odejścia od wykonywania zawodu. Byłby to także zachętą dla młodych osób do podjęcia studiów pielęgniarskich i położniczych.

Wskazywano również, jako niezbędne, zmniejszenie obciążenia pielęgniarek i położnych pracą administracyjną i inną, która nie jest przypisana do zawodu na rzecz bezpośredniej pracy przy pacjencie oraz zabezpieczenie czasu pracy pielęgniarek i położnych w jednostkach ochrony zdrowia poprzez umowy o pracę.

"Wróćcie do swoich zakładów , przekażcie to co tutaj było, przekażcie, że już następnym razem, jeżeli się okaże, że będzie brak reakcji...to zostawiamy i wychodzimy i gasimy światło , bo to jest jedyna możliwość proszę państwa" – mówił do zebranych przewodniczący Regionu Łódzkiego OZZPiP Zdzisław Bujas.

Do protestujących wyszła Wojewoda Jolanta Chełmińska, która zobowiązała się do przekazania otrzymanych postulatów Premier RP Ewie Kopacz. W pikiecie oprócz przedstawicieli ochrony zdrowia, wzięli udział również przedstawiciele Forum Związków Zawodowych.

W pikiecie głos zabrał również Wiceprzewodniczący ZW FZZ Województwa Łódzkiego Krzysztof Fidelis i członek ZW FZZ Adam Polakiewicz.

Pielęgniarki i położne zapowiedziały, że jeśli tym razem ich żądania nie zostaną spełnione, zorganizują ogólnopolski protest na większą skalę.

ZAPIS FILMOWY I  ZDJĘCIOWY -  zobacz TUTAJ

Piotr Czarzasty