Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty

Komunikat Socrates Investment SA w sprawie postanowienia Trybunału Konstytucyjnego

Drukuj

Szanowni Państwo,

Zapewne większość z Państwa już wie, że 12 marca 2015 r. po prawie 2-letnim oczekiwaniu na rozpatrzenie sprawy o sygnaturze P 16/13 skierowanej do Trybunału Konstytucyjnego przez Sąd Okręgowy w Warszawie dotyczącej zgodności z konstytucyjną przepisów Rozporządzenia Ministra Skarbu Państwa z dnia 19 lutego 2008r. oraz  Ustawy z dnia 7 września 2007r. o zasadach nabywania od Skarbu Państwa akcji, Trybunał Konstytucyjny umorzył postępowanie stwierdzając, że Sąd może samodzielniedokonać interpretacji przepisów w zgodzie z Konstytucją.

W związku ze stanowiskiem TK wszystkie zawieszone dotychczas postępowania zostaną ponownie skierowane do Sądu Okręgowego i Sądu Apelacyjnego, które zgodnie ze swoimi kompetencjami winny ocenić skutki bezprawnego działania Ministra Skarbu Państwa i ustalić wysokość odszkodowań dla akcjonariuszy z tytułu nieprawidłowej zamiany akcji.

21 maja br odbędzie się pierwsza odwieszona sprawa w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie. Osoby, które są zainteresowane przebiegiem rozprawy i na „gorąco” chcą znać wyrok sądu mogą w niej uczestniczyć jako widownia. Adres sądu na Plac Krasińskich 2/4/6 sala nr 1, sygn. Akt I ACa 421/14 a szczegółowe informacje pod nr telefonu sądu 22 530 88 86.

Komunikat SI znajduje się T U T A J