Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty

Plenarne posiedzenie SRK BWB

Drukuj

                    

W dniu 21.01.br. w Bełchatowie odbyło się plenarne posiedzenie Społecznej Rady Konsultacyjnej Branży Węgla Brunatnego GK PGE . W posiedzeniu uczestniczył cały Zarząd PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Dyrektorzy KWB Bełchatów i KWB Turów, Prezesi Zarządów Spółek: Betrans, Bestgum Polska, RAMB i MegaSerwis oraz Przewodniczący organizacji związkowych zrzeszonych w SRK BWB. Posiedzenie odbyło się na wniosek SRKBWB (Informacja). 

Zarząd PGE GiEK S.A. - potwierdził realizację dotychczas zawartych Porozumień w Oddziałach i Spółkach zależnych i nadzorowanych zawartych ze stroną społeczną. Potwierdział również przygotowanie projektu dokumentu - wynikłego z Porozumienia zawieszającego spory zbiorowe - w terminie do końca marca br. Zarząd wyraził zgodę na współne prace ze stroną społeczną nad modyfikacją mechanizmu kształtującego wynagrodzenia - oraz do dalszej jego negocjacji przy udziale Zarządu GK PGE.

Przedmiotem dyskusji był także poziom/uzupełnienie zatrudnienia - szczególnie w Oddziałach - w związku z realizacją PDO. Strona związkowa, kolejny raz apeluje o uzupełnienie stanu załogi, szczególnie w obszarach działalności podstawowej - z uwagi na obowiązujące przepisy określonych aktów prawnych w górnictwie. Omówiono bieżącą sytaucję w Oddziałach i Spółkach. Strony spotkania przedyskutowały zakres zagadnień, jaki będzie omawiany na najbliższym posiedzeniu Trójstronnego Zespołu branżowego ds. Branży Węgla Brunatnego, który odbędzie się w pierwszej połowie lutego br.

źródło: SRK BWB