Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty
Ogłoszenia

Nowi członkowie Zarządu PGE

Drukuj

W piątek 26 lutego br. - Rada nadzorcza Polskiej Grupy Energetycznej podjęła uchwały o powołaniu nowych członków zarządu spółki. RN zdecydowała o powołaniu Ryszarda Wasiłka w skład zarządu IX kadencji z dniem 7 marca i powierzeniu mu funkcji wiceprezesa zarządu ds. rozwoju. Jednocześnie rada podjęła uchwałę o powołaniu Emila Wojtowicza w skład zarządu IX kadencji z dniem 15 marca 2016 r. i powierzeniu mu funkcji wiceprezesa zarządu ds. finansowych.

 Ryszard Wasiłek jest absolwentem Wydziału Budowy Maszyn Politechniki Szczecińskiej, a także studiów podyplomowych Ciepłownictwo i Ogrzewnictwo na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

Od roku 2003 Ryszard Wasiłek jest Prezesem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Stargardzie. W latach 1990-1994 Pan Ryszard Wasiłek był Zastępcą Prezydenta Stargardu ds. Polityki Gospodarczej, a w latach 1994-2003 był zatrudniony w spółce KielArt Sp. z o.o. w Szczecinie jako Dyrektor Naczelny – Prezes Zarządu.

Ryszard Wasiłek jest Członkiem Rady Stargardzkiej Izby Gospodarczej (od roku 2004), Członkiem Rady Regionalnej Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie – Region Północno-Zachodni (od roku 2010) oraz Członkiem Rady Krajowej Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie (od roku 2014). W latach 1993-1994 Pan Ryszard Wasiłek był Przewodniczącym Związku Komunalnego Gmin Pomorza Zachodniego „Euroregion Pomerania”.

Ryszard Wasiłek złożył oświadczenie, iż od dnia 7 marca 2016 r. jego działalność prowadzona poza PGE nie będzie konkurencyjna w stosunku do działalności Spółki oraz, że nie będzie uczestniczył w spółce konkurencyjnej jako wspólnik w spółce cywilnej, spółce osobowej oraz jako członek organu spółki kapitałowej oraz nie będzie uczestniczył w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu.

Ryszard Wasiłek oświadczył również, że nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym (Dz. U. z 2007 r. Nr 168, poz. 1186 z późn. zm.).

 Emil Wojtowicz jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej (Finanse i Bankowość). Posiada kwalifikacje ACCA, CFA oraz ERP.

Od 2009 r. Partner i Wiceprezes Zarządu w firmie SmartCon Sp. z o.o. – niezależnej firmie doradczej z zakresu IT, specjalizującej się we wdrożeniach systemów klasy Enterprise Performance Management (EPM) oferowanych przez Oracle i SAP.

W latach 2007-2008 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu PGE, nadzorującego pion finansowy, w tym obszary rachunkowości, kontrolingu oraz skarbu. Pan Emil Wojtowicz odpowiedzialny był również za proces przygotowania do debiutu giełdowego PGE.

W latach 2001-2007 zatrudniony w Deloitte gdzie zajmował się wycenami, due diligence oraz dochodzeniami wyłudzeń gospodarczych. W latach 2006-2007 odpowiadał za obsługę przedsiębiorstw sektora energetycznego w zakresie doradztwa finansowego, w tym m.in. PGE, PKN Orlen oraz Grupy Lotos.

W latach 1998-2001 pracował w Ernst & Young Management Consulting Services (następnie pod nazwą Cap Gemini Ernst & Young) gdzie zajmował się due diligence, wycenami, biznes planami i projektami doradczymi.

Emil Wojtowicz złożył oświadczenie, iż jego działalność prowadzona poza PGE nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności Spółki oraz, że nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik w spółce cywilnej, spółce osobowej oraz jako członek organu spółki kapitałowej oraz nie uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu.

Emil Wojtowicz oświadczył również, że nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym (Dz. U. z 2007 r. Nr 168, poz. 1186 z późn. zm.).

źródło: gkpge