Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty
Ogłoszenia

Rezygnacje członków Zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Drukuj

W środę 2 marca Marek Woszczyk - Prezes Zarządu PGE oraz Grzegorz Krystek - wiceprezes ds. operacyjnych i handlu, złożyli rezygnację z pełnienia swoich funkcji z dniem 30 marca - poinformowała w komunikacie PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

W dniu 01 marca br. doszło do zmian w składzie Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Energetycznej.

Nadzwyczajne Walne Zebranie PGE odwołało ze składu Rady Nadzorczej: Jacka Barylskiego, Małgorzatę Molas, Jarosława Gołębiewskiego, Jacka Fotka oraz Marka Ściążko.

Natomiast do Rady Nadzorczej powołani zostali: Janina Goss, Mieczysław Sawaryn, Mateusz Gramza, Jarosław Głowacki, Grzegorz Kuczyński, Artur Składanek oraz Paweł Śliwa.

W  Radzie Nadzorczej PGE z poprzedniego składu pozostały tylko Anna Kowalik (przewodnicząca) oraz Małgorzata Mika-Bryska.

 

JANINA  GOSS    -  Jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Posiada tytuł radcy prawnego.

Od 2012 r. Janina Goss pełni funkcję Członka Zarządu w spółce Srebrna Sp. z o.o. W latach 2009-2010 była Członkiem Rady Nadzorczej Polskiego Radia S.A. W latach 2006-2009 Członek Rady Nadzorczej TVP S.A., w tym przez okres ok. 2 lat pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Nadzorczej.

W latach 1990 – 2003 Członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Łodzi, w latach 1991-2003 radca prawny w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Łodzi.

MIECZYSŁAW  SAWARYN   -  z wykształcenia jest magistrem historii oraz magistrem prawa, aplikację adwokacką ukończył w Szczecińskiej Izbie Adwokackiej.

Od roku 2014 jest Burmistrzem Miasta i Gminy Gryfino. W latach 2011-2014 oraz 1999-2007 prowadził w Gryfinie własną Kancelarię Adwokacką. W latach 2006-2011 Pan Mieczysław Sawaryn był zatrudniony w PGE ZEDO S.A., najpierw pełniąc funkcję Dyrektora Naczelnego, a następnie Dyrektora do Spraw Pracowniczych i Prawnych, będąc odpowiedzialnym za konsolidację ZEDO S.A. w ramach Grupy Kapitałowej PGE.

W latach 1998-2014 Mieczysław Sawaryn był Radnym Rady Miejskiej w Gryfinie, w latach 2006-2014 pełniąc funkcję Przewodniczącego Rady. W latach 2006-2007 Mieczysław Sawaryn był Członkiem Rady Nadzorczej ZEDO S.A. w Nowym Czarnowie. W latach 2002-2004 Członek Okręgowej Rady Adwokackiej przy Szczecińskiej  Izbie Adwokackiej, w latach 1998-1999 Członek Zarządu Gminy Gryfino, a w latach 1996-1998 Członek Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Gryfinie. Członek Rady Nadzorczej Szpitala Powiatowego w Gryfinie w latach 2012-2014.

MATEUSZ  GRAMZA      -  posiada tytuł magistra ekonomii Wydziału Zarządzania i Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz inżyniera rolnictwa Wydziału Rolniczego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

W 2013 roku otworzył przewód doktorski na Wydziale Technologiczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Od 2005 roku Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu BIOTEK Agriculture Polska Sp. z o.o., spółki działającej w branży chemicznej, posiada praktyczne doświadczenie w realizacji badań substancji i preparatów chemicznych wykorzystywanych w procesie produkcji biomasy do celów energetycznych. Od 2012 roku Prezes Zarządu oraz współwłaściciel AgreCo Sp. z o.o., prowadzącej badania substancji i preparatów chemicznych dla rolnictwa. Zajmuje się obszarem inwestycji w elektrownie biogazowe i biomasowe.

W latach 2009-2012 Członek Rady Nadzorczej MPWiK we Wrocławiu. W latach 2007-2008 Przewodniczący Rady Nadzorczej EnergiaPro Gigawat Sp. z.o.o. we Wrocławiu. W latach 2006-2008 Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej POLMOZBYT Jelcz S.A.

W 2006 roku zdał egzamin Ministerstwa Skarbu Państwa dla Kandydatów na Członków Rad Nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa.

JAROSŁAW  GŁOWACKI    - jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, posiada tytuł magistra inżyniera.

Ukończył podyplomowe Studium Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego oraz studia podyplomowe Akademia Liderów Samorządowych na Uniwersytecie Warszawskim, a także studia podyplomowe Administracja Publiczna w Collegium Mazovia – Innowacyjnej Szkole Wyższej w Siedlcach.

Od 2005r. Jarosław Głowacki pełni funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta w Siedlcach, odpowiedzialnego za inicjowanie działań, pozyskiwanie środków unijnych i realizację projektów. Posiada również doświadczenie związane z oceną projektów współfinansowanych z UE.    W Urzędzie Miasta Siedlce zatrudniony od 1990 r.

GRZEGORZ  KUCZYŃSKI   - jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Doktor nauk prawnych w zakresie prawa cywilnego. Złożył egzaminy Sędziowskie oraz Adwokackie.

Od 2007 roku jest partnerem kancelarii Gotkowicz Kosmus Kuczyński i Partnerzy.

Adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w Katedrze Prawa Cywilnego w latach 2005-2013, natomiast w latach 1997-2005 pełnił obowiązki asystenta. 

ARTUR  SKŁADANEK   - posiada tytuł magistra inżyniera uzyskany w Instytucie Inżynierii Chemicznej na Politechnice Warszawskiej  w 1983 roku.

W latach 1983 – 1985 odbywał studia indywidualne na Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. W 2008 roku Pan Artur Składanek odbył kurs i zdał egzamin państwowy dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

Od stycznia 2008 pełnił funkcję Dyrektora Produkcji w Finpol Rohr sp. z o. o., z którą związany jest od czerwca 2007, początkowo jako Specjalista ds. Produkcji. W latach od 1994 do 2007 Pan Artur Składanek prowadził działalność gospodarczą jako AWI – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe.

PAWEŁ  ŚLIWA    - jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, filia w Rzeszowie. Ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Stefana Karola Wyszyńskiego w Warszawie. Odbył aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Rzeszowie. 

Od 2002 r. Paweł Śliwa prowadzi Kancelarię Adwokacką w Gorlicach. Od listopada 2011 r. pełni funkcję sędziego Trybunału Stanu. Od października 2010 radny sejmiku województwa małopolskiego. W latach 2005-2012 prowadził Kancelarię Adwokacko-Radcowską s.c. w Gorlicach. W latach 2006-2007 pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Ruch S.A.

źródło: pge, pap, cire.pl