Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Drukuj

 GLINIANE STANDARDY W PODMIOTACH PGE, 

 SPÓŁKI O STRATEGICZNYM ZNACZENIU DLA GOSPODARKI  PAŃSTWA

 

Jako odpowiedzialny pracodawca i przedsiębiorca dbamy o zdrowie naszych Pracowników i podejmujmy wszelkie niezbędne działania wpisujące się wysokie standardy wyznaczane przez administrację państwową - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Grupa PGE podejmuje szereg działań mających na celu ochronę zdrowia i życia Pracowników, w tym wdrożenie pracy zdalnej, budowanie świadomości dotyczącej w  szczególności podstawowych zasad ochrony przed koronawirusem, profilaktyki, kwarantanny oraz związanych z organizacją spółki i organizacją pracy mającymi na celu zapewnienie ciągłości działania.” – czytamy w Komunikacie Spółki z 15 marca 2020r.

Zupełnie odmiennie jest w realnym, codziennym życiu.

Poza „suchymi” komunikatami kierowanych do Pracowników co należy robić, aby ochronić się przed koronawirusem – Spółka nie daje narzędzi, nie daje Pracownikom NIC, aby można było cokolwiek zrobić.

Czekamy na płyny dezynfekcyjne, rękawice, maski.......

Czekamy na PILNE wprowadzenie zasad bezpieczeństwa dla Pracowników zatrudnionych na stanowiskach pracy BEZPOŚREDNIO związanych z PODSTAWOWYM PROCESEM PRODUKCJI.

Pojawiające się pierwsze przypadkowe (poza pracą) i te w miejscu pracy kontakty z osobami zarażonymi koronawirusem lub mającymi kontakt wtórny z osobami zarażonymi koronawirusem – STAJĄ SIĘ JUŻ FAKTEM.

Ten niekontrolowany kontakt wprowadza strach, podejrzenia, wolę separacji, czasem już narastającą agresję.

To WSZYSTKO przez brak KONKRETNYCH i ZDECYDOWANYCH DZIAŁAŃ OSÓB KIEROWNICTWA Grupy Kapitałowej PGE.

Przestańcie raportować bez sensu, przestańcie zabierać czas na działanie.

Przestańcie pisać i mówić, że dbacie o zdrowie Pracowników. Przestańcie kłamać.

Jeśli nie zabezpieczymy Pracowników z tzw. pierwszego frontu produkcji – między bajki możemy włożyć stwierdzenie, że Elektrownia (Kopalnia) Bełchatów i Opole posiadają możliwość zwiększenia produkcji dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Zamiast zwiększenia energii - BIERNOŚĆ OSÓB ODPOWIEDZIALNYCH doprowadzi nas do wygaszenia Elektrowni.

Pracownicy mają już dość pustego gadania, dość oczekiwania. I nie jest to straszenie, to przerażający real.

W imię dobra Pracowników, dobra Obywateli naszego kraju - zwracamy się o SZYBKĄ i RACJONALNĄ REAKCJĘ.

 

x