Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

Organizacje związkowe skupione w trzech Społecznych Radach Konsultacyjnych funkcjonujących w PGE GiEK S.A. oraz w Spółkach zależnych i nadzorowanych przez PGE GiEK S.A. przekazały organom korporacyjnym Grupy Kapitałowej PGE, swoje jednoznaczne stanowisko - celem zakończenia sporów zbiorowych, trwających od stycznia 2015r.

 Warszawa, 15.09.2016r. 

Premier Beata Szydło odwołała Dawida Jackiewicza ze stanowiska ministra skarbu państwa. O tym, że jego dymisja jest przesądzona, media informowały już we wtorek. Kolejnym krokiem będzie likwidacja ministerstwa skarbu państwa. Proces ten będzie nadzorował szef komitetu stałego Rady Ministrów Henryk Kowalski.

Dawid Jackiewicz rządził resortem od wyborów i jest pierwszym ministrem rządu Beaty Szydło, który stracił stanowisko. Dla teki ministra zrezygnował z mandatu europosła. Dzięki prawu nominacji na wysokie (i bardzo dochodowe stanowiska) w kilkuset spółkach Skarbu Państwa posiadł ogromną władzę. To dzięki jego decyzjom działacze PiS i koalicyjnych partii obsadzali stanowiska prezesów, doradców, dyrektorów, kierowników, naczelników... Problem polegał na tym, że Jackiewicz prowadził politykę kadrową resortu zbyt swobodnie i podpadł wielu prominentnym politykom obozu rządzącego. 

„Jeśli Dawid Jackiewicz nie straci stołka dziś, to za kilka dni na pewno. Dawid jeszcze walczy, ale jest na straconej pozycji” - donosili kilka dni temu informatorzy Gazety Wyborczej, która jako pierwsza napisała o możliwe dymisji ministra. O jego odwołaniu miał zdecydować sam Jarosław Kaczyński.

"Dzięki" staraniom byłego już Ministra Skarbu - dokonano zmian na stanowiskach zarządczych w całej GK PGE - potocznie tzw. nalot dolnośląski.

Kilka miesięcy temu prezesem paliwowego giganta - Lotos został znajomy ministra Robert Pietryszyn, Tauronu - pochodzący - podobnie jak Jackiewicz - z Wrocławia Remigiusz Nowakowski. Dobrze płatne posady dostali też inni ludzie z otoczenia ministra. Krzysztof Radomski został członkiem rad nadzorczych w Europol Gazie i Totalizatorze Sportowym. Marcin Sienkiewicz objął stanowisko dyrektora w Towarowej Giełdzie Energii, spółce zależnej od Giełdy Papierów Wartościowych. Piotr Paszko został członkiem rady nadzorczej PZU. Adam Węgrzyn - członkiem zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa. Mateusz Gramza został prezesem spółki ZAK SA należącej do Grupy Azoty i dodatkowo członkiem rady nadzorczej PGE. Krzysztof Hnatio jest obecnie prezesem spółki Operator Systemu Magazynowania, która zbiera gaz PGNiG.

źródło: pap, newsweek, własne       foto: Tomasz Gzell  

 

 

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam do podjęcia nauki na studiach podyplomowych “Górnictwo odkrywkowe”. Przygotowaliśmy dla Państwa program nauczania, który dotyczy szerokiej problematyki związanej z odkrywkową eksploatacją złóż, począwszy od rozpoznania złoża, zaprojektowania kopalni, aż po rekultywację terenów pogórniczych. Mam nadzieję, że udział w tych studiach poszerzy Państwa wiedzę i umiejętności, które będę przydatne w dalszej pracy zawodowej.

Życzę owocnej nauki:)

.

Kierownik Studiów Podyplomowych “Górnictwo odkrywkowe”

prof. dr hab. inż. Zbigniew Kasztelewicz

więcej: www.kgo.agh.edu.pl/go

24.08.2016

 

 

 

 

 

 

 

Zgodnie z oczekiwaniami Członków naszego Związku Zawodowego, z dniem 01.10.2016r. zamierzamy rozpocząć realizację nowego zakresu grupowe ubezpieczenia, czyli PZU Opieka Medyczna.

Termin zdawania deklaracji i oświadczeń upływa 31.08.2016r.

Ubezpieczenie będzie realizowane w czterech wariantach: Standard, Komfort, Komfort Plus oraz OpitmumSkładka ubezpieczenia za Członka Związku w wersji STANDARD będzie opłacana przez nasz Związek Zawodowy.

 

 

Obowiązujące przepisy wymagają od pracodawców, aby szacowali koszty wypadków przy pracy jedynie w celach statystycznych. Ogólna informacja w tym zakresie powinna zostać zawarta w statystycznej karcie wypadku przy pracy, którą pracodawca przekazuje do GUS.

Stosownie do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 stycznia 2009 r. w sprawie statystycznej karty wypadku przy pracy (Dz. U. Nr 14, poz. 80 z późn. zm.) – dalej r.s.k.w. obowiązkiem pracodawcy jest sporządzenie – na podstawie zatwierdzonego protokołu ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy albo karty wypadku, w których stwierdzono, że wypadek jest wypadkiem przy pracy lub wypadkiem traktowanym na równi z wypadkiem przy pracy – statystycznej karty wypadku (formularz GUS Z-KW), stanowiącej załącznik nr 1 do r.s.kw.