Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

22.05.2017 roku w Bełchatowie odbyło się spotkanie zorganizowane przez organizacje związkowe z bełchatowskiej kopalni. Tematem spotkania była opóźniająca się decyzji ws. budowy kopalni „Złoczew”.

W apelu wystosowanym do posłów i senatorów regionu łódzkiego czytamy na wstępie [..] Bezpieczeństwo energetyczne Polski wymaga nieustannej modernizacji oraz budowy nowych bloków energetycznych. Niewątpliwie do najważniejszych zadań inwestycyjnych w województwie łódzkim należy budowa nowej odkrywki węgla brunatnego w rejonie Złoczewa[..]
 Treść Apelu w całości          FOTOGALERIA
Decyzja środowiskowa nie została wydana, bo według RDOŚ w Łodzi były braki w dokumentacji. Na ich uzupełnienie Koncern PGE GiEK ma czas do 29 września.
Jednak czy oby na pewno? Jak długo można czekać? Czy przypadkiem ten czas nie jest zwykłym przeciąganiem w czasie ?

 

15 maja 2017r. - podczas wspólnego posiedzenia przedstawicieli reprezentatywnych Cenrtal Związków Zawodowych funkcjonujących w kopalniach węgla brunatnego wystosowały STANOWISKO w obronie kopalń węgla brunatnego. Stanowisko przekazane zostało m.in. do: Prezydenta RP, Premiera RP, Marszałków Sejmu i Senatu, Ministrów: Energii i Środowiska.

W dniu 18 maja br. otrzymaliśmy pismo z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z wnioskiem do Ministra Energii.

 

 

 

Wszystkie organizacje związkowe działające w KWB Bełchatów, zwróciły do Parlamentarzystów woj. łódzkiego o zaangażowanie się w sprawę budowy Odkrywki "ZŁOCZEW".  

Zaprosiliśmy wszystkich Posłów i Senatorów Ziemi Łódzkiej na wspólne spotkanie, które organizujemy na terenie Kopalni Bełchatów w dniu 22 maja br.

Podczas spotkania omówimy wszystkie trudności i oczekiwania, jakoie towarzyszą tej ważnej społecznie i energetycznie inicjatywie gospodarczej.

TREŚĆ  APELU  DO  PARLAMENTARZYSTÓW

  28 kwietnia br. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi opublikowała Obwieszczenie, w sprawie zmiany terminu wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. "wydobycie węgla brunatnego ze złoża Złoczew".

 Wydanie decyzji - ze względu na skomplikowanie sprawy i wezwanie inwestora do uzupełnienia raportu ooś - ma nastąpić do 29 września br. 

01.04.2017

Komunikat z dnia 30.03.2017 r.  -  Żądamy budowy odkrywki Złoczew, Płace w 2017 roku oraz Kodeks Etyki a rzeczywistość

pobierz T U T A J