Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam


 Rogowiec, 04.03.2019r. Informacja Departamentu HR PGE GiEK S.A.

 Z dniem 04.03.2019 r. nastąpiła zmiana na stanowisku Dyrektora Oddziału KWB Bełchatów.

Na stanowisku Dyrektora Oddziału KWB Bełchatów został zatrudniony Pan Dariusz Grzesista, pełniący dotychczas funkcję Prezesa Zarządu RAMB Sp. z o.o.

 Dotychczasowy Dyrektor Oddziału Pan Marian Rainczuk  kontynuował będzie pracę w Oddziale KWB  Bełchatów na stanowisku Głównego Specjalisty Oddziału.

Bełchatów - Złoczew - węgiel brunatny czy atom?

Warszawa. 19.02.2019r. Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Inwestycji: „Złoczew – eksploatacja złoża węgla brunatnego jako element bezpieczeństwa energetycznego kraju”, w którym udział wzięli: Wiceminister Energii Grzegorz Tobiszowski, przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Parlamentarzyści - m.in. Grzegorz Lorek, Elżbieta Radziszewska, Wiceprezes GK PGE Ryszard Wasiłek, przedstawiciele związków zawodowych z bełchatowskiej kopalni. Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego KWB Bełchatów reprezentował Przewodniczący Związku - Waldemar Lutkowski.

Transmisja z obrad T U T A J

    

 

 Forum Związków Zawodowych skierowało swoją opinię do Ministra Energii nt. projektu "Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku".

 Opinia, to zestawienie dokumentów rządowych, które wzajemnie ze sobą sprzeczne - prowadzą do decyzji eliminujących sektor węgla brunatnego.

"Nie możemy zaakceptować rozwiązań, które prowadzą do nieracjonalnego „wygaszenia” działalności naszych kopalń. Projektowane w PEP2040 działania wobec sektora węgla brunatnego zahamują, wręcz w krótkiej perspektywie zabiją rozwój regionów Konina i Bełchatowa. 
Kto i w jakim zakresie podejmie działania restrukturyzacyjne, jeśli nie zostanie uruchomiona  Odkrywka Ościsłowo?
Kto i w jakim zakresie podejmie działania restrukturyzacyjne, jeśli nie zostanie uruchomiona Odkrywka Złoczew?
Forum Związków Zawodowych będzie z całą siłą bronić miejsc pracy w górniczych regionach. Będziemy sprzeciwiać się każdej nieracjonalnej decyzji, która uderzy w nasze rodziny i przedsiębiorstwa górnicze, które stanowią o losie tysięcy ludzi."

Opinia do pobrania T U T A J

 

 

 

14.01.2019

      

                     K O M U N I K A T

 

- Przyszłość KWB Bełchatów

- Etatyzacja na lata 2019-2020

                                                              Pobierz  T U T A J

 Od 1 stycznia 2019r. weszła w życie ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK), realizowana w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. To powszechny i dobrowolny system długoterminowego oszczędzania, dostępny dla wszystkich osób zatrudnionych, które podlegają obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym. Jest on tworzony nie przez samego pracownika, lecz wspólnie – przy jednoczesnym udziale pracodawców oraz państwa. 

Wpłaty na konto PPK będą pochodzić z trzech źródeł: od pracodawcy, pracownika i państwa.

Pracodawca i pracownik przekazują do PPK wpłaty podstawowe. Ponadto zarówno pracodawca, jak i pracownik mogą zadeklarować przekazywanie wpłat dodatkowych (dobrowolnych). Wysokość wpłat jest naliczana procentowo od wynagrodzenia brutto pracownika.
Państwo będzie dodawać do tej puli określone kwoty – niezależne od wysokości dochodów pracownika. Oszczędzający otrzyma od państwa jednorazowo 250 zł wpłaty powitalnej. Następnie zaś co roku, po spełnieniu określonych warunków, będzie zasilać rachunek pracownika kwotą 240 zł.

Do PPK będzie obowiązywać tzw. automatyczny zapis osób zatrudnionych, które ukończyły 18. rok życia, a nie ukończyły 55. roku życia (po ukończeniu 55. roku życia pracownik samodzielnie składa wniosek o przystąpienie do programu). Do programu nie mogą przystąpić osoby, które ukończyły 70. rok życia. Pracodawca zatrudniający co najmniej jedną osobę, która podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym, dokona wyboru instytucji finansowej zarządzającej PPK pracownika i za jej pośrednictwem otworzy dla niego imienny rachunek, na którym będą gromadzone jego oszczędności – czyli prywatny rachunek PPK.

Do PPK może Cię zapisać tylko Twój pracodawca. Przepisy przewidują stopniowe (co 6 miesięcy) włączanie kolejnych grup podmiotów zatrudniających do PPK. Od 1 lipca 2019 r. do 1 stycznia 2021 r. do utworzenia PPK zobowiązane będą kolejne grupy przedsiębiorstw – od największych po najmniejsze. Etapy wprowadzania przepisów w życie:

od 1 lipca 2019 r. – podmioty zatrudniające co najmniej 250 osób (według stanu na 31 grudnia 2018 r.);
od 1 stycznia 2020 r. – podmioty zatrudniające co najmniej 50 osób (według stanu na 30 czerwca 2019 r.);
od 1 lipca 2020 r. – podmioty zatrudniające co najmniej 20 osób (według stanu na 31 grudnia 2019 r.);
od 1 stycznia 2021 r. – pozostałe podmioty zatrudniające i jednostki sektora finansów publicznych.
 

WAŻNE dla pracowników GK PGE - Ustawa obejmuje swym zakresem Spółki: BESTGUM POLSKA, PTS Betrans, RAMB - z uwagi na fakt, iż w tych podmiotach nie funkcjonują Pracownicze Programy Emerytalne.

Więcej informacji znajdziecie PAŃSTWO na dedykowanej stronie internetowej:  www.mojeppk.pl