Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

 W dniu 24.07.2019 r. w wyniku negocjacji prowadzonych, w PTS Betrans sp. z o.o. zostało podpisane porozumienie w sprawie podziału środków na wzrost  wynagrodzeń.

Przeszeregowaniami zostaną objęci pracownicy Spółki pracujący na podstawie umowy o pracę (z wyłączeniem zatrudnionych na 3-miesięczny okres próbny). Przeszeregowania będą w przedziale od 140,00 do 260,00 zł do płacy zasadniczej, obowiązywać będą od 1 lipca 2019 r.

 

 Rada nadzorczej PGE GiEK S.A. podjęła decyzję, iż w wyniku postępowania konkursowego -  od 15 lipca br.  stanowisko Wiceprezesa ds. wydobycia obejmie prof. dr hab. inż. Zbigniew Kazimierz KasztelewiczProfesor Kasztelewicz zastąpi na tym miejscu Stanisława Żuka, który odchodzi na emeryturę.

 Nota biograficzna:

Urodził się 30 stycznia 1951 roku w Stróżach, woj. małopolskie. Studia AGH (1975), dr Politechnika Wrocławska (1984), dr hab. AGH (2005), prof. (2013).

Od początku swej działalności zawodowej związany był z Kopalnią Węgla Brunatnego Konin. Przeszedł wszystkie szczeble zawodowe od starszego sztygara do dyrektora ds. technicznych i członka zarządu. W latach 1999-2006 był członkiem zarządu oraz dyrektorem ds. technicznych w Kopalni Węgla Brunatnego Konin w Kleczewie.

Od 2007 roku pracuje w Katedrze Górnictwa Odkrywkowego Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii AGH, zajmując od 2012 roku stanowisko kierownika Katedry Górnictwa Odkrywkowego. Kierownik studiów podyplomowych: górnictwo odkrywkowe węgla brunatnego.

Specjalista w dziedzinie górnictwa odkrywkowego i propagator dalszego rozwoju górnictwa oraz energetyki opartej na węglu brunatnym w czynnych okręgach górniczych oraz perspektywicznych złożach węgla brunatnego. Udział w pracach projektowych i budowie nowych odkrywek oraz pracach badawczych dotyczących optymalizacji pracy koparek kołowych.

Autor lub współautor 8 monografii, ponad 300 publikacji w czasopismach naukowych i naukowo-technicznych w kraju i zagranicą.

Członek Sekcji Górnictwa Odkrywkowego PAN, Sekcji Ekonomiki i Organizacji Górnictwa PAN, Zespołu ds. opracowania Polityki Energetycznej Polski do 2050 roku przy Ministrze Gospodarki, członek Zespołu profesora Hausnera ds. opracowania polityki surowcowej Polski, członek honorowy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa, członek Rady Naukowej "Przeglądu Górniczego" i inne

źródło: pgegiek, agh