Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

Projekt ustawy zmieniającej prawo pracy przyjęty przez parlament trafił już do Prezydenta. Po sześciu tygodniach pikiety pod Kancelarią Premiera protestujący przenieśli się na Krakowskie Przedmieście pod Pałac Prezydencki, żeby uświadomić prezydentowi antyspołeczny charakter tej ustawy. Protest będzie trwał aż do zawetowania ustawy przez prezydenta. Od 22 lipca br. wraz z przedstawicielami Ogólnokrajowego Zrzeszenia Związków Zawodowych Pracownków Ruchu Ciągłaego przed Pałacem Prezydenckim protestują pielęgniarki z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Jesienne protesty związków zawodowych pod hasłem „Dość lekceważenia społeczeństwa” rozpoczną się 11 września 2013r. i nie skończą wcześniej niż 14 września. Pierwszy dzień będzie miał charakter branżowy. Jesteśmy też gotowi na ich przedłużenie - poinformował Przewodniczący Forum Związków Zawodowych Tadeusz Chwałka podczas konferencji prasowej, która odbyła się 18 lipca 2013 r. w Warszawie.

Warszawa 11.07.2013r. W siedzibie OPZZ przy ul. Kopernika 36/40 o godz. 13.00 miała miejsce konferencja prasowa liderów Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego, w skład którego wchodzą Przewodniczący Forum Związków Zawodowych - Tadeusz Chwałka, Przewodniczący NSZZ „Solidarność” - Piotr Duda i Przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz.
Podczas konferencji prasowej liderzy Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego FZZ, NSZZ „Solidarność” i OPZZ oświadczyli, że jeżeli rząd RP w ciągu tych kilku najbliższych tygodni nie podejmie rozmów na temat elastycznego czasu pracy, waloryzacji rent i emerytur, płacy minimalnej – FZZ, NSZZ Solidarność i OPZZ zaostrzy protest. Ponadto liderzy trzech central odnieśli się do sformułowań zawartych w protokole z ostatniego posiedzenia Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych, jakie miało miejsce w dniu 26 czerwca br., podczas którego to strona społeczna na znak protestu opuściła obrady. Oświadczenie trzech central załączamy poniżej.
Kolejne posiedzenie Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego trzech central zaplanowano na dzień 18 lipca.

 

Jan Filip Libicki - historyk, poseł na Sejm V i VI kadencji, senator VIII kadencji (od 1989 należał do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, w 2001 przystąpił do Przymierza Prawicy, następnie w 2002 do Prawa i Sprawiedliwości, od 23 listopada 2010 został członkiem nowo utworzonego klubu parlamentarnego Polska Jest Najważniejsza, od 12 lipca 2011r. został przyjęty do klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej

"Twórca" założeń senackiego projektu zmian w ustawie o związkach zawodowych, które umieścił na swoim blogu. Zakres jego pomysłów, wykracza poza konstytucyjne ramy demokratycznego państwa prawa. To kolejny POlityczny zwrot kierowany nienawiścią do zrzeszających się ludzi pracy.

Oto zasadniczne heretyckie załozenia: