Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

26 marca odbędzie się solidarnościowy strajk generalny w naszym regionie. Akcja zostanie przeprowadzona pomiędzy godziną 6.00 a 10.00. Taką decyzję podjął w czwartek Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy po fiasku rozmów z delegacją rządową. Jednocześnie MKPS zadeklarował gotowość zawieszenia akcji strajkowej, jeśli rząd wycofa się z niekorzystnych dla pracowników zmian w kodeksie pracy.

Reprezentanci MKPS spotkali się w czwartek w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim z delegacją rządową z wicepremierem, ministrem gospodarki Januszem Piechociński oraz ministrem pracy Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem na czele. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele pracodawców.

14.03.2013

Zarząd spółki PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. informuje, iż w dniu 13 marca 2013 r. podjął decyzję o proponowanym podziale zysku netto za rok obrotowy 2012 oraz części kapitału zapasowego, proponowanym dniu dywidendy i dniu wypłaty dywidendy oraz postanowił wystąpić do Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z wnioskiem o zatwierdzenie powyższych propozycji.

Zarząd Spółki postanowił zaproponować podział zysku netto za rok obrotowy 2012 w wysokości 783.997.742,44 złotych oraz podział części kapitału zapasowego, który może być przeznaczony na wypłatę dywidendy w wysokości 823.996.570,50 złotych w następujący sposób: - na dywidendę dla akcjonariuszy w wysokości 0,86 złotych (osiemdziesiąt sześć groszy) na jedną akcję.

Zarząd Spółki proponuje przeznaczyć na wypłatę dywidendy łącznie 1.607.994.312,94 złotych.

Proponowany dzień dywidendy to 5 września 2013 r., natomiast proponowany dzień wypłaty dywidendy to 26 września 2013 r.

Warszawa -12.03.br. Dyskusja o strategii energetycznej Polski i jej możliwej zmianie, potrzeby inwestycyjne w tzw. miękką infrastrukturę oraz odnawialne źródła energii było głównym tematem wtorkowego spotkania w kancelarii premiera m.in. ministrów gospodarki, skarbu, spraw wewnętrznych oraz prezesa PGE - poinformował premier Donald Tusk.  Premier zaznaczył też, że to pierwsze z serii spotkań, które ma przygotować Polskę do majowego szczytu Unii Europejskiej poświęconego energii. - Zakładamy, że ta debata powinna przybliżyć nas do wymarzonego efektu, jakim jest przekonanie partnerów w Europie, że konkurencyjność wymaga niskich cen energii w Europie i to być może wpłynie na zmianę pewnych paradygmatów w całej UE. Jeśli to by się dało uzyskać, to być może uda się także skorygować na naszą korzyść pewne strategiczne plany np. dotyczące wykorzystania węgla brunatnego.

Zdarza się, że ubezpieczony nie jest w stanie udokumentować podstawy wymiaru składek w okresie pozostawania w stosunku pracy, wskazanym do ustalenia podstawy wymiaru emerytury lub renty. W takim przypadku za podstawę wymiaru składek przyjmuje się kwotę obowiązującego w tym okresie minimalnego wynagrodzenia pracowników, proporcjonalnie do okresu podlegania ubezpieczeniu i wymiaru czasu pracy. Zasada ta funkcjonuje jednak dopiero od 1 stycznia 2009 r. Wcześniej w podobnej sytuacji organ rentowy przyjmował "zero". Warto przypomnieć, iż każdy ze świadczeniobiorców, o ile jeszcze tego nie zrobił, może wystąpić o przeliczenie zaniżonych w ten sposób emerytur i rent.

Coraz więcej Parlamentarzystów zaniepokojonych jest sytuacją w kopalni i elektrowni Turów. W sprawie trudnej sytuacji polskiego przemysłu energetycznego, opartego na węglu brunatnym i planowanych w związku z tym zwolnieniach pracowników kopalni i elektrowni Turów głos w Sejmie w dniu 07.03 zabrali Posłowie Marzena Machałek oraz Adam Lipiński z Prawa i SprawiedliwościWypowiedzi zobaczycie tutaj

Wielka szkoda i wspólna strata, że grupa Parlamentarzystów z naszego regionu, przesypia problemy kopalni i elektrowni Bełchatów.