Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty
22.04.2014

  Społeczna Rada Konsultacyjna Branży Węgla Brunatnego PGE wystosowała pismo do Prezesa Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., w którym zawarła m.in. następujące stanowiska:

  1. Po zapoznaniu się ze pismami: Dyrektora HR PGE GiEK S.A. oraz Dyrektora PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów dotyczącymi pisma ZZPRC KWB Bełchatów (z-k ZZPRC/25/2014 z dnia 31.03.2014r.) wyraża stanowczy sprzeciw wobec dalszej próby działań pracodawcy tj. PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów oraz prób wspierania tych działań przez PGE GiEK S.A. związanych z realizowaniem inicjatywy optymalizacyjnej „Przekazywanie przesuwania przenośników taśmowych P/Bełchatów i P/Szczerców do spółki zależnej”. Nie zgadzamy się na próbę wprowadzenia Bestgum Polska Sp. z o.o. do wykonywania czynności związanych z przesuwaniem przenośników taśmowych wg zasad określonych w inicjatywie optymalizacyjnej.
  2. SRK BWB oczekuje pisemnego przekazania projektu harmonogramu działań wynikłych z Projektu Optymalizacji Kompleksu Bełchatów i Turów, obejmujący zakres sfery pracowniczej, które są objęte postanowieniami PUZP, ZUZ, Umowach Społecznych a także innych umowach i porozumieniach zawartych dla pracowników PGE GiEK S.A. – Oddział KWB Bełchatów i Oddział KWB Turów.

 

Władze statutowe ZZPRC KWB Bełchatów zwróciły się na piśmie do Zarządu PGE Górnictwo Energetyka Konwencjonalna S.A. oraz Dyrekcji PGE GiEK Oddział KWB Bełchatów wzywając do niezwłocznej i skutecznej rezygnacji z prac związanych z przekazywaniem działalności przesuwania przenośników taśmowych P/Bełchatów i P/Szczerców do spółki zależnej w ramach Projektu Optymalizacji Kompleksu Bełchatów w części - poprawa efektywności działalności Kopalni – proces podstawowy.
Oczekujemy realizacji naszego stanowiska w terminie 7 dni od dnia otrzymania naszego pisma. W sytuacji nie uwzględnienia naszego stanowiska w tym terminie, ZZPRC KWB Bełchatów rozpocznie procedurę wdrożenia sporu zbiorowego wg obowiązującego prawa.

Władze Spółki i Kopalni zobowiązały się do pisemnych wyjaśnień ww sprawie. O szczegółach działań będziemy informować na bieżąco.

 

XXV Walne Zebranie Delegatów ZZPRC KWB Bełchatów zaakceptowało wprowadzenie od kwietnia 2014r. dodatkowego Grupowego ubezpieczenia w PZU Życie SA dla Członków ZZPRC KWB Bełchatów. Polisa obejmuje wiele aspektów życia codziennego i zapewnia wsparcie finansowe w wypadku określonych zdarzeń losowych. Ubezpieczenie podnosi ekonomiczną atrakcyjność dla Członków Związku, jak i ofertę dla tych pracowników, którzy będą chcieli do Nas przystąpić.

 

W dniu 21.03.2014r. na terenie OSiR Wawrzkowizna odbyło się XXV-te Walne Zebranie Delegatów ZZPRC KWB Bełchatów. Podczas Zebrania Delegatów wystąpili: Robert IMBOR – Wiceprezes Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. oraz Kazimierz KOZIOŁ – Dyrektor Oddziału KWB Bełchatów. Przedstawili stanowiska w zakresie bieżących, jak i planowanych działań dotyczących Spółki, jej Oddziałów oraz Spółek zależnych.


Gościliśmy również Panią Małgorzatę POPŁAWSKĄ-WIECZOREK oraz dr Cezarego WIECZORKA - Członków Zarządu MegaMed Sp. z o.o., którzy przedstawili działania spółki medycznej MegaMed w zakresie funkcjonowania na rzecz Kopalni Bełchatów oraz Spółek zależnych PGE GiEK S.A. Zestawienie świadczeń medycznych znajdziecie w zakładce "KOMUNIKATY".

(fotorelacja w zakładce "O nas - galeria zdjęć")

Poniżej prezentujemy stanowisko przyjęte podczas konferencji pn. „Obszar funkcjonalny Zgłębia Górniczo-Energetycznego Bełchatów – potencjał, innowacyjność, rozwój. Węgiel, energetyka i co jeszcze?”