Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty

Informujemy, iż 09.02.2015r. w siedzibie PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. w Warszawie odbyła się kolejna tura rokowań w ramach procedury sporu zbiorowego w GK PGE. Zespół Negocjacyjny Komitetu Koordynacyjno - Protestacyjny w GK PGE - podtrzymał i uzasadnił swoje jednoznaczne stanowisko w/s zgłoszonych żądań. Strona Pracodawców reprezentowana przez upoważnione osoby: Zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Zarządu PGE Dystrybucja S.A., Zarządu PGE Obrót S.A., Zarządu PGE Energia Odnawialna S.A. zobowiązała się, że w dniu 25.02.2015r. przedstawi swoje ostateczne stanowisko w/s Projektu CUW FK/ZZL w GK PGE. Strona Pracodawców wstrzymuje do tego dnia wszystkie prace związane z Projektem CUW. Strona społeczna wykazując dobrą wolę w procesie rokowań, zobowiązała się do dnia 25.02.2015r. - nie podejmować żadnych czynności eskalacyjnych w ramach sporów zbiorowych.
Strony ustaliły, że do do dnia 25.02.2015r. zostanie zrealizowany zakres wspólnych czynności wynikających m.in. z procedury sporu zbiorowego - w ramach poszczególnych linii biznesowych GK PGE.

KK-P w GK PGE

Skończyły się żarty, wchodzimy w czynny protest !

Nie ma już czasu na przedwyborcze tańce. Nie chcemy dłużej kraju, z którego ludzie wyjeżdżają za chlebem, pracują na śmieciówkach, a zdesperowani są gotowi do strajku na dole w jednych za najniebezpieczniejszych kopalni na świecie – mówił wiceprzewodniczący Forum Związków Zawodowych Dariusz Trzcionka podczas konferencji prasowej trzech central związkowych, która odbyła się w Warszawie 5 lutego br.

31 stycznia upłynął termin, do którego Premier Ewa Kopacz miała spotkać się z trzema reprezentatywnych centralami związkowymi w celu podjęcia rozmów o dialogu i aktualnych problemach społecznych kraju, a wszystko to w kontekście postulatów zgłaszanych jeszcze podczas protestów związków zawodowych z września 2013 r.

Premier w żaden sposób nie zareagowała na propozycję rozmów, co związkowe centrale - Forum Związków Zawodowych, NSZZ „Solidarność” oraz Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych - potraktowały jako odmowę dialogu.

TREŚĆ  ZAGADNIEŃ  DO NEGOCJACJI  ZNAJDUJE SIĘ  T U T A J

Sejm uchwa­lił usta­wę o od­na­wial­nych źró­dłach ener­gii (OZE). Rzą­do­wa pro­po­zy­cja wpro­wa­dza nowe za­sa­dy wspie­ra­nia ener­gii wy­twa­rza­nej z ta­kich źró­deł. Za uchwaleniem ustawy o OZE było 238 posłów, 167 przeciw, a 36 wstrzymało się od głosu. Wcześniej w głosowaniach nie przeszedł wniosek PiS o odrzucenie projektu ustawy w całości.Rząd ma decydować, ile energii odnawialnej potrzebuje - m.in. dla spełnienia celów polityki klimatycznej UE i rozpisuje aukcje, które wygrywa ten, kto zaproponuje najniższą cenę. W zamian dostanie gwarancję wsparcia przez 15 lat. Aukcje będą oddzielne dla różnych technologii, dla dużych i małych instalacji. W pierwszym roku obowiązywania ustawy ma być to 2,27 zł za jedną megawatogodzinę prądu. Przewiduje się, że nowa ustawa zacznie funkcjonować od 2016 roku.

Wspieranie źródeł odnawialnych zostanie przerzucone na konsumentów, którzy mają mieć doliczoną do rachunku „opłatę OZE”.

Przyjęta ustawa wpłynie negatywnie na sektor  paliwowo - energetyczny (kopalnie węgla bruntanego, kamiennego oraz funkcjonujące na tym paliwie elektrownie), powodując zmniejszenie wydobycia oraz kolejne niezawinione zawirowania społeczne.

Pismo o odrzucenie ustawy w Senacie - skierował m.in. Prezes PGE - czytaj TUTAJ