Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty
Ogłoszenia

30.06.2014 roku w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Bełchatowie, odbyło się posiedzenie Zarządu Województwa Łódzkiego Forum Związków Zawodowych podczas którego odbyła się debata dotycząca.: Sytuacji na lokalnym rynku pracy - wyzwania i potencjalne możliwości rozwoju rynku pracy - na przykładzie Miasta Bełchatów i Powiatu Bełchatowskiego.

Debatę prowadził Przewodniczący Zarządu Waldemar Lutkowski wraz Marzeną Tyl - korespondentem terenowy Lokalnych Centrów Informacji Forum Związków Zawodowych.
W debacie uczestniczyli licznie zebrani członkowie Zarządu FZZ Województwa Łódzkiego oraz zaproszeni goście:

- Starosta Powiatu bełchatowskiego Pan Szczepan Chrzęst,
- Wiceprezydent Miasta Bełchatowa Pan Dariusz Matyśkiewicz,
- Wiceprezes Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Pan Robert Imbor
- Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie Pan Jacek Walczyk.

od lewej: Z-ca Dyrektora PUP, Starosta Powiatu Bełchatowskiego, Przewodniczący ZWŁ FZZ, Wiceprezydent Miasta Bełchatowa, Wiceprezes Zarządu PGE GiEK S.A.

 


 

Informujemy, iż w dniu 24 czerwca br. Zarządy Spółek: Bestgum Polska, Ramb i Betrans oraz trzy organizacje związkowe działające w tych spółkach, tj.: MK NSZZ Solidarność KWB Bełchatów, Związek Zawodowy Górnictwa Węgla Brunatnego KWB Bełchatów i Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego KWB Bełchatów - zawarły Porozumienia dotyczące wprowadzenia zasad wynagrodzeń na pracowników ww. Spółek na rok obecny i lata kolejne.

Zawarto również Porozumienia dotyczące podziału środków finansowych na wzrost wynagrodzeń Pracowników Spółek w 2014r.

Pracodawcy zobowiązali się do podwyżki przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w 2014r. - począwszy od 01.06.2014r. – dla wszystkich Pracowników Spółek: Bestgum Polska, Ramb i Betrans (zatrudnionych na dzień 01.06.2014r.) średnio o 350 złotych brutto na Pracownika.

Tekst porozumień znajduje się w siedzibach Pracodawców i związków zawodowych, gdzie zainteresowani Pracownicy otrzymają wyczerpujące odpowiedzi na temat tych dokumentów.
 

 

 

 

Mirosław Koziura otrzymał nominację Premiera na stanowisko Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach (WUG) - podała w poniedziałek (16.06.br.) rzeczniczka Urzędu. Koziura zastąpił Piotra Litwę, który w marcu tego roku został wojewodą śląskim.

Warszawa, 10.06.2014r. Rada Ministrów przyjęła 10 czerwca br. propozycję wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2015r. Rząd proponuje, aby minimalne wynagrodzenie za pracę w 2015r. wynosiło 1 750 zł brutto. Oznacza to wzrost o 4,2 proc. w stosunku do 2014r. (obecnie pensja minimalna to 1 680 zł brutto). Kwota 1 750 zł stanowiłaby 44,1 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na 2015r.

Forum Związków Zawodowych, NSZZ Solidarność i OPZZ stwierdzają, iż wzrost płacy minimalnej w 2015r. powninien wynosić nie mniej niż 7%, czyli minimum do wartości 1800 zł brutto.

Procedura budżetowa przewiduje, że założenia projektu budżetu państwa na następny rok rząd ma przedstawić do 15 czerwca Komisji Trójstronnej. Wstępny projekt budżetu Komisja Trójstronna powinna otrzymać do 10 września, a do końca września rząd ma przyjąć i przekazać do Sejmu ostateczny projekt budżetu wraz z uzasadnieniem.