Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

 Warszawa, 02.02.2021r.

„Rada Ministrów zatwierdziła „Politykę energetyczną Polski do 2040 r.” – 2 lutego 2021 r. to nowa ważna data dla polskiego sektora paliwowo-energetycznego. Po 12 latach od ustanowienia poprzedniej polityki, przyjęto nowy dokument strategiczny, wyznaczający kierunki rozwoju tego sektora” – poinformował minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

 

 20 stycznia 2021 roku - PGE GiEK S.A. dokonało zmiany na stanowisku Dyrektora Oddziału KWB Bełchatów.

Pełnienie obowiązków Dyrektora powierzono Panu Krzysztofowi Rośniakowi.

 Absolwent Wydziału Geoinżynierii Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej oraz Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim z zakresu finansów i strategii spółek.
Od 1996 r. zatrudniony w Oddziale KWB Bełchatów. Od początku swojej kariery związany ze służbami górniczymi. Od 2004 r. zatrudniony na stanowiskach dozoru i kierownictwa ruchu Zakładu Górniczego KWB Bełchatów jako nadgórnik, sztygar zmianowy, sztygar zmianowy – z-ca sztygara oddziałowego. Od 2015 r. pełnił funkcję sztygara oddziałowego w Oddziale Transportu Węgla, pełniąc tym samym obowiązki zastępcy kierownika robót górniczych transportu węgla i nadkładu.

 

 

 

Łódź, 15.01.2021r.

Pierwsze w tym roku posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Łódzkiego odbyło się w czwartek, 14 stycznia, w formie wideokonferencji.  Zgodnie z ustaloną kolejnością w 2021 roku przewodnictwo w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego Województwa Łódzkiego objął przedstawiciel strony pracodawców. Na ostatnim ubiegłorocznym posiedzeniu WRDS nowym przewodniczącym na kolejny rok jednogłośnie został wybrany Artur Matiaszczyk, prezes Regionalnego Związku Pracodawców Prywatnych Ziemi Łódzkiej Lewiatan.

Pierwszym tematem omawianym podczas posiedzenia WRDS była sytuacja MŚP w województwie łódzkim w odniesieniu do ograniczeń związanych z pandemią COVID-19. Analizę rynku pracy obejmującą okres od grudnia 2019 roku do grudnia 2020 roku przedstawił p.o. dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi Kamil Jeziorski, który mówił też m.in. o programach wsparcia i aktywizacji osób bezrobotnych, a także o zadaniach realizowanych w ramach Tarczy Antykryzysowej i prognozach dla rynku pracy na ten rok. Wśród pozostałych prelegentów, którzy zabrali głos w sprawie sytuacji przedsiębiorców w okresie pandemii byli prezes Łódzkiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki Andrzej Kołłątaj oraz dyrektor Biura Regionalnego Związku Pracodawców Prywatnych Ziemi Łódzkiej Maciej Plutecki.

Kolejnym tematem dyskusji była ochrona zdrowia mieszkańców województwa, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania kryzysowego związanego z pandemią COVID-19. O planie i organizacji szczepień w województwie łódzkim mówiła pełnomocnik wojewody łódzkiego ds. szczepień Jolanta Kowalik-Gęsiak z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. O kwestiach związanych z ochroną zdrowia mówili również m.in. dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Artur Olsiński oraz prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi dr Paweł Czekalski.

Na posiedzeniu omówiona i podjęta została również uchwała w sprawie powołania zespołu problemowego Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Łódzkiego do spraw transformacji regionu bełchatowskiego. Następne posiedzenie WRDS zaplanowano na 18 lutego br.