Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

Zarząd PGE S.A. z Warszawy i Zarząd PGE GiEK S.A. z Bełchatowa ostatecznie ZREZYGNOWAŁ z ubiegania się o koncesję na "Wydobycie węgla brunatnego ze złoża Złoczew".

W przesyłanym komunikacie do strony społecznej (w załączeniu) czytamy, iż występuje szereg spraw, które uniemożliwiają odwołanie się władz Spółki od decyzji Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska

Brak odwołania się od decyzji GDOŚ powoduje, że ostatecznie i definitywnie nastapił koniec procesu ubiegania się o Odkrywkę ZŁOCZEW. W zaciszu gabinetów Zarządów z Warszawy i Bełchatowa, podjęto decyzję o przyszłości dziesiątek tysięcy mieszkańców naszego Regionu.

Podjęto decyzję wiedząc, że NIE MA ŚRODKÓW na realizację Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego. 

Podjęto decyzję wiedząc, że NIE MA POMYSŁÓW na zabezpieczenie realizacji zawodowej tysięcy Pracowników zatrudnionych w Kopalni i Elektrowni Bełchatów oraz wszystkich Spółkach GK PGE funkcjonujących w naszym Regionie.

Podjęto decyzję BEZ JAKICHKOLWIEK konsultacji ze Stroną Społeczną w ramach struktur PGE GiEK S.A.

NIE MA NASZEJ ZGODY na takie działania WŁADZ SPÓŁKI PGE.