Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty

 

 

Łódź, 15.01.2021r.

Pierwsze w tym roku posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Łódzkiego odbyło się w czwartek, 14 stycznia, w formie wideokonferencji.  Zgodnie z ustaloną kolejnością w 2021 roku przewodnictwo w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego Województwa Łódzkiego objął przedstawiciel strony pracodawców. Na ostatnim ubiegłorocznym posiedzeniu WRDS nowym przewodniczącym na kolejny rok jednogłośnie został wybrany Artur Matiaszczyk, prezes Regionalnego Związku Pracodawców Prywatnych Ziemi Łódzkiej Lewiatan.

Pierwszym tematem omawianym podczas posiedzenia WRDS była sytuacja MŚP w województwie łódzkim w odniesieniu do ograniczeń związanych z pandemią COVID-19. Analizę rynku pracy obejmującą okres od grudnia 2019 roku do grudnia 2020 roku przedstawił p.o. dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi Kamil Jeziorski, który mówił też m.in. o programach wsparcia i aktywizacji osób bezrobotnych, a także o zadaniach realizowanych w ramach Tarczy Antykryzysowej i prognozach dla rynku pracy na ten rok. Wśród pozostałych prelegentów, którzy zabrali głos w sprawie sytuacji przedsiębiorców w okresie pandemii byli prezes Łódzkiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki Andrzej Kołłątaj oraz dyrektor Biura Regionalnego Związku Pracodawców Prywatnych Ziemi Łódzkiej Maciej Plutecki.

Kolejnym tematem dyskusji była ochrona zdrowia mieszkańców województwa, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania kryzysowego związanego z pandemią COVID-19. O planie i organizacji szczepień w województwie łódzkim mówiła pełnomocnik wojewody łódzkiego ds. szczepień Jolanta Kowalik-Gęsiak z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. O kwestiach związanych z ochroną zdrowia mówili również m.in. dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Artur Olsiński oraz prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi dr Paweł Czekalski.

Na posiedzeniu omówiona i podjęta została również uchwała w sprawie powołania zespołu problemowego Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Łódzkiego do spraw transformacji regionu bełchatowskiego. Następne posiedzenie WRDS zaplanowano na 18 lutego br.