Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty

W dniu 17 listopada br. wpłynęło do naszego Związku, formalne pismo Pracodawcy (Dyrektora Kopalni Bełchatów) informujące o zamiarze budowy Centrum Usług Wspólnych w obszarze HR i Rachunkowości w Grupie Kapitałowej PGE i planowanym wydzieleniu części przedsiębiorstwa do innego pracodawcy.

TUTAJ ZASADNICZA CZĘŚĆ PISMA

Pisma o tożsamej treści ws zamiaru budowy CUW przekazali nam w dniu 18 listopada br. Prezesi Zarządów Spółek: RAMB, BETRANS, BESTGUM POLSKA i MEGASERWIS.

 

3 listopada 2014 r. w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej odbyła się konferencja pt. „Jak ożywić prawo układowe i dialog autonomiczny w Polsce”. Została zorganizowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społeczne i Pracodawców RP. Wystąpienia wygłosili oraz w debacie udział wzięli: Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, przedstawiciele organizacji pracodawców, związków zawodowych, świata nauki i biznesu. Z ramienia Forum Związków Zawodowych w konferencji uczestniczyli: Wiceprzewodniczący FZZ Lucyna Dargiewicz, Waldemar Lutkowski i Dariusz Trzcionka oraz Longina Kaczmarska, Anna Grabowska, Krzysztof Fidelis, Mieczysław Knopik i Piotr Ożóg.

 

Unia Europejska ograniczy emisje CO2 o co najmniej 40 proc. do 2030 r. względem roku 1990 - uzgodnili przywódcy państw w nocy z 23 na 24.10.br w Brukseli. Mniej zamożne kraje UE, w tym Polska, będą mniej obciążone kosztami ambitnej polityki klimatycznej.
40-procentowy cel redukcji emisji CO2 do 2030 r. to główny element porozumienia w sprawie nowych ram unijnej polityki klimatycznej po roku 2020. "Nie było łatwo, ale byliśmy w stanie osiągnąć to porozumienie" - powiedział szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy na konferencji prasowej po zakończeniu obrad pierwszego dnia szczytu.

                

NSZZ "Solidarność" i Forum Związków Zawodowych będą głosować przeciw wspólnej uchwale Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych popierającej wyższe cele redukcji emisji CO2, proponowane przez Komisję Europejską - zapowiedzieli przedstawiciele tych central.

W czwartek i piątek zaplanowano w Brukseli szczyt UE, który ma uzgodnić nową politykę energetyczno-klimatyczną Unii po 2020 r. Na początku roku Komisja Europejska zaproponowała nowy cel redukcji emisji CO2 w wysokości 40 proc. do 2030 r. (względem 1990 r.). Obowiązujący cel redukcji, to 20 proc. do 2020 r.