Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty

W dniu 28.04.2015 r. w Bełchatowie odbyło się posiedzenie Prezydiów Społecznej Rady Konsultacyjna Branży Węgla Brunatnego, Społecznej Rady Konsultacyjnej Wytwarzania oraz Wspólnej Reprezentacji Związkowej Pracowników Elektrociepłowni w PGE GiEK S.A.. Tematem spotkania było omówienie bieżącej sytuacji związanej z trwającymi w Spółce sporami zbiorowymi oraz przedstawionego przez Zarząd PGE GiEK S.A. materiału „Wizja funkcjonowania Spółki – prace koncepcyjne”.

Szanowni Państwo,

Zapewne większość z Państwa już wie, że 12 marca 2015 r. po prawie 2-letnim oczekiwaniu na rozpatrzenie sprawy o sygnaturze P 16/13 skierowanej do Trybunału Konstytucyjnego przez Sąd Okręgowy w Warszawie dotyczącej zgodności z konstytucyjną przepisów Rozporządzenia Ministra Skarbu Państwa z dnia 19 lutego 2008r. oraz  Ustawy z dnia 7 września 2007r. o zasadach nabywania od Skarbu Państwa akcji, Trybunał Konstytucyjny umorzył postępowanie stwierdzając, że Sąd może samodzielniedokonać interpretacji przepisów w zgodzie z Konstytucją.

W związku ze stanowiskiem TK wszystkie zawieszone dotychczas postępowania zostaną ponownie skierowane do Sądu Okręgowego i Sądu Apelacyjnego, które zgodnie ze swoimi kompetencjami winny ocenić skutki bezprawnego działania Ministra Skarbu Państwa i ustalić wysokość odszkodowań dla akcjonariuszy z tytułu nieprawidłowej zamiany akcji.

22 kwietnia 2015 r. pielęgniarki i położne z OZZPiP, wspierane przez przedstawicieli Forum Związków Zawodowych, zorganizowały pikietę pod Urzędem Wojewódzkim w Łodzi.

Podczas pikiety, która rozpoczęła się o godz. 12.00 przed Urzędem Wojewódzkim w Łodzi, przedstawiono postulaty, które po odczytaniu przez Przewodniczącego OZZPiP Regionu Łódzkiego Zdzisława Bujasa oraz Wiceprzewodniczącą Jolantę Korbicką, zostały złożone na ręce Wojewody Jolanty Chełmińskiej.

Wśród postulatów środowiska pielęgniarek i położnych jest konieczność określenia niezbędnej liczby pielęgniarek i położnych na poszczególnych oddziałach przy kontraktowaniu świadczeń zdrowotnych z NFZ w celu zapewnienia bezpieczeństwa pielęgniarkom, położnym i pacjentom.

Pielęgniarki i  położne domagają się również wzrostu wynagrodzeń. Co mogłoby  powstrzymać  emigrację i odejścia od wykonywania zawodu. Byłby to także zachętą dla młodych osób do podjęcia studiów pielęgniarskich i położniczych.

14.04.2015

Szanowni Państwo,

Ćwierć wieku temu zrodziła się myśl obrony interesów dosyć specyficznej grupy pracowników, jaką są osoby zatrudnione w systemie czterobrygadowej organizacji pracy (lub podobnym). Do tworzącej się ogólnopolskiej organizacji, oprócz szerokiej reprezentacji energetyków, w krótkim czasie przystąpili przedstawiciele innych branż m.in. górnictwa, hutnictwa, wielkiej syntezy chemicznej, przemysłu koksowniczego i naftowego. Powstały struktury nowej, prężnej centrali, która na trwałe wpisała się w krajobraz polskiego ruchu związkowego.

Dziś świętujemy 25-lecie Ogólnokrajowego Zrzeszenia Związków Zawodowych Pracowników Ruchu Ciągłego i wszyscy mamy świadomość, że jubileusz ten nie byłby możliwy bez zaangażowania, pracy i poświęcenia wielu pokoleń działaczy.