Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Komunikaty

                   

W BESTGUM POLSKA - podpisano Porozumienie płacowe na 2016r. pomiędzy Zarządem Spółki a organizacjami związkowymi.

Wzrost wysokości wynagrodzeń w br. pozwala na wyrównanie przeciętnego wynagrodzenia w Spółce do przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, które ogłoszone przez GUS za 2015r. wynosi 3.899,78 zł.

Podpisane Porozumienie przez NSZZ Solidarność, ZZ Pracowników Ruchu Ciągłego i ZZ Górnictwa Węgla Brunatnego jest kontynuacją Porozumienia z czerwca 2014r., w którym zapisano zasady podwyżek w Spółce na lata kolejne oraz wyrównanie płac do wysokości przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda powołał przewodniczącą Forum Związków Zawodowych Dorotę Gardias w skład Rady Dialogu Społecznego. Uroczystość odbyła się we wtorek - 02.02.2016r. - w Pałacu Prezydenckim.

 

 Cieszę się, że mogłem wręczyć pani przewodniczącej tę nominację do bardzo ważnego ciała, jakim jest Rada Dialogu Społecznego, która zastąpiła Komisję Trójstronną, której prace niestety zostały sparaliżowane w okresie poprzednich rządów – powiedział Andrzej Duda. Zaznaczył, że inicjatywa powołania Rady Dialogu Społecznego w jakimś sensie pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w wymiarze symbolicznym, ale także z udziałem przedstawiciela prezydenta, była ważnym krokiem w kierunku odbudowania dialogu w naszym kraju.

Warszwa - Sejm RP - 28.01.2016r.  Obradowała Sejmowa Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa. Wysłuchano i rozpatrzono infomację Ministra Środowiska prof. Jana Szyszko na temat konsekwencji Pakietu Klimatycznego UE w kontekście ustaleń Szczytu Paryskiego (grudzień 2015) dla krajowego systemu energetycznego.

POLECAMY OBEJRZENIE TEGO MATERIAŁU - To bardzo ważne dla losów pracowników sektora paliwowo-energetycznego. 

Przedmiotowy materiał  godz. 14.08 - 15.37

 

źrodło: sejm.gov.pl

                    

W dniu 21.01.br. w Bełchatowie odbyło się plenarne posiedzenie Społecznej Rady Konsultacyjnej Branży Węgla Brunatnego GK PGE . W posiedzeniu uczestniczył cały Zarząd PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Dyrektorzy KWB Bełchatów i KWB Turów, Prezesi Zarządów Spółek: Betrans, Bestgum Polska, RAMB i MegaSerwis oraz Przewodniczący organizacji związkowych zrzeszonych w SRK BWB. Posiedzenie odbyło się na wniosek SRKBWB (Informacja). 

Zarząd PGE GiEK S.A. - potwierdził realizację dotychczas zawartych Porozumień w Oddziałach i Spółkach zależnych i nadzorowanych zawartych ze stroną społeczną. Potwierdział również przygotowanie projektu dokumentu - wynikłego z Porozumienia zawieszającego spory zbiorowe - w terminie do końca marca br. Zarząd wyraził zgodę na współne prace ze stroną społeczną nad modyfikacją mechanizmu kształtującego wynagrodzenia - oraz do dalszej jego negocjacji przy udziale Zarządu GK PGE.

Przedmiotem dyskusji był także poziom/uzupełnienie zatrudnienia - szczególnie w Oddziałach - w związku z realizacją PDO. Strona związkowa, kolejny raz apeluje o uzupełnienie stanu załogi, szczególnie w obszarach działalności podstawowej - z uwagi na obowiązujące przepisy określonych aktów prawnych w górnictwie. Omówiono bieżącą sytaucję w Oddziałach i Spółkach. Strony spotkania przedyskutowały zakres zagadnień, jaki będzie omawiany na najbliższym posiedzeniu Trójstronnego Zespołu branżowego ds. Branży Węgla Brunatnego, który odbędzie się w pierwszej połowie lutego br.

źródło: SRK BWB 

Prezydium Forum Związków Zawodowych postanowiło zająć stanowisko w sprawie „projektu ustawy o związkach zawodowych” autorstwa .Nowoczesnej Ryszarda Petru.

Prezydium FZZ dokonało pełnej oceny intencji i skutków przedstawionych propozycji.

Oprócz stanowiska samego Prezydium prezentujemy Państwu również apel Doroty Gardias - Przewodniczącej FZZ skierowane do Ryszarda Petru, przewodniczącego .Nowoczesnej.

                                                                          TEKST STANOWISKA FZZ